Опитування: Зеленському довіряє менше половини населення, а ЗСУ вірять майже всі українці

Силам оборони України довіряють понад 91% людей, рейтинг довіри до президента складає всього лише 46%

зеленський, військові
Українці схильні довіряти військовим, а не політикам

Збройні сили України продовжують мати найвищу довіру серед громадян України. Вони надалі посідають перше місце у відповідному рейтингу Національного демократичного інституту. Військовим довіряють майже всі жителі країни, тоді як політикам, зокрема президенту Володимиру Зеленському, вірять менше половини українців

Про це свідчать нові дані, опубліковані у четвер, 1 серпня, на сайті Національного демократичного інституту. Соціологи кажуть, що проводили опитування у травні, а далі працювали з числами й робили висновки.  

За їхніми даними, Силам оборони України довіряють 91% опитаних. При цьому жоден з респондентів не висловив недовіри українській армії.

Натомість президенту України довіряють 45% опитаних. Він опинився на другій сходинці у рейтингу довіри українців.

Третє місце посіла Національна поліція - їм довіряють 39% опитаних. Не довіряють або повністю не довіряють 27% респондентів.

Найнижчі показники довіри серед українців мають: Верховна Рада та політичні партії — 11% і 9% відповідно. Свою недовіру їм висловили 56% та 51% відповідно.

Також 90% респондентів заявляють про бажання, щоб Україна стала членом ЄС, і 84% – НАТО, причому бажання вступу до ЄС стабільне протягом останніх двох років, а бажання вступу до НАТО зросло з 73% у 2022 році. Втім, люди розуміють, що цей процес буде тривалим: 70% прогнозують, що для вступу до ЄС знадобиться щонайменше два роки, і стільки ж відсотків вважають, що знадобиться щонайменше два роки для вступу до НАТО.

Настрої українців

Раніше схоже дослідження проводив "Разумков центр", і за цим попереднім опитуванням Зеленський мав 53% довіри. Його рейтинг значно упав в порівнянні з близько 80% у 2023 році.  Баланс довіри-недовіри до нього як до політика становить 16,0%. Водночас рейтинг довіри-недовіри до інституції президента становить 6,9%.

Також нещодавно соціологи з'ясували,що 64% опитаних українських мігрантів не адаптувалися до життя в країнах тимчасового перебування, тож мають намір повернутися в Україну. Але майже ніхто з людей не зміг визначитись із конкретними термінами повернення.

Крім того, опитування показують, що українці відчутно збідніли за час війни. Для 32,3% опитаних доступною є лише їжа, вони витрачають на неї всі зароблені кошти. А така "розкіш", як одяг чи побутова техніка може бути лише умріях. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube