Масштабна корупція у Держмитслужбі: керівні посади намагалися купити за 1,7 млн доларів

Читать на русском

Організатори пропонували хабарі керівництву Держмитслужби України за призначення своїх людей на ключові посади

Читать на русском
Хабар
На керівні посади митниці зловмисники намагалися призначити "потрібних людей"

Організатори пропонували хабарі керівництву Держмитслужби України за призначення своїх людей на ключові посади

Спільними зусиллями НАБУ та САП вдалося припинити спробу призначити на керівні посади в митних органах осіб, які мали б сприяти корупційним схемам. За задумом організаторів, лояльне керівництво митниці мало б ігнорувати корупційні дії в обмін на половину отриманих незаконним шляхом коштів. Одного з підозрюваних уже затримали.

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро. Слідство встановило, що фігуранти справи пропонували хабарі керівництву Держмитслужби України за призначення своїх людей на ключові посади.

Зокрема, за призначення "потрібної" людини на посаду керівника Львівської митниці пропонувався хабар у розмірі 1 мільйона доларів США. За аналогічні "послуги" щодо Волинської та Чернівецької митниць пропонувалися 500 тисяч та 200 тисяч доларів США відповідно.

Крім того, учасники групи розраховували на те, що керівництво Держмитслужби закриє очі на корупційні схеми на цих митницях в обмін на половину незаконно отриманих доходів. 

Завдяки детективам НАБУ та прокурорам САП злочинним намірам вдалося запобігти. Двом особам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України. Наразі одну особу, яка була ініціатором злочину, затримано на підставі ст. 208 КПК України. Слідство триває.

Мільйон доларів за посаду: НАБУ розкрило масштабну корупціну схему в Держмитслужбі 1

Хабарництво в Україні 

В Україні хабарництво, на жаль, є поширеною проблемою. Нещодавно Державне бюро розслідувань викрило схему ухилення від мобілізації у Львові через "оформленні інвалідності". "Послуга" коштувала в середньому 7000 доларів США. За це громадянин отримував оформлену інвалідність, яка прикривала його від мобілізації до ЗСУ.

До цього у Сумах правоохоронні органи викрили двох депутатів обласної ради, які намагались підкупити керівника Сумської міської військової адміністрації. За 100 тисяч доларів чоловіки хотіли отримати дозвіл на розширення лікарні. Проте не склалося – під час передачі першого траншу грошей обидва були затримані.

Нагадаємо, нещодавно правоохоронці затримали працівника ТЦК, який обіцяв за гроші не вручати повістку та видавати фейкові документи. Така опція з боку представника оцінювалася у 4 тисячі доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.