Громадяни яких європейських країн найменше підтримують Україну - опитування

Від країни до країни показники підтримки сильно відрізняються

Громадяни яких європейських країн найменше підтримують Україну - опитування
Громадяни яких європейських країн найменше підтримують Україну

В середньому 74% європейців схвалюють підтримку України. Про це свідчать дані опитування, проведеного Eurobarometr.

Але від країни до країни показники підтримки сильно відрізняються. Так, найвищий відсоток схвалення у скандинавських країнах: Швеція – 97%, Фінляндія – 95%.

Водночас у Словаччині, Греції та Болгарії менше 50% громадян схвалюють підтримку України. Менше середнього по Європі показника відсотки у Німеччині, Словенії, Італії, Австрії, Угорщині, Чехії, Румунії та на Кіпрі.

Громадяни яких європейських країн найменше підтримують Україну - опитування 1

Де найбільше українських біженців у Європі

Під час повномасштабної війни росії проти України найбільша кількість українців у пошуках тимчасового притулку перебуває в Польщі, Німеччині та Чехії. Про це йдеться в дослідженні ОПОРИ.  За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у Європі перебувають 5,12 млн українців.

  • У Польщі перебувають 1,56 млн осіб
  • У Німеччині — 1,02 млн.
  • У Чехії — 483 тис.

Відсоток тих, хто отримав статус тимчасового захисту в країнах Європи, доволі високий — 96,7%. Однак таку цифру пояснює методологія підрахунку та обмежений доступ до даних про фактичну кількість українців, які перебувають у країнах Європи й не реєструвалися для отримання статусу тимчасового захисту або іншої соціальної допомоги — за відсутності інформації з низки країн Європи УВКБ ООН підраховує загальну кількість біженців саме за кількістю реєстрацій.

Однак методологія підрахунку українців за кордоном і кількісні показники, якими оперують міжнародна організація та українські державні структури, не збігаються. Станом на 1 лютого 2023 року, за даними Міністерства закордонних справ України, за кордоном перебували 7 989 027 громадян України, із них повнолітніх — приблизно 5,84 млн людей.

На консульському обліку станом на 12 грудня 2022 року стояли лише 448 592 громадянина України. Така різниця зумовлена тим, що взяття на консульський облік є переважно добровільним і необов’язковим (за кількома винятками), тож його дані не дають змогу встановити масштаби зовнішнього переміщення.

Як зростає кількість українців за кордоном

За даними ОПОРИ щодо виїзду до інших країн, то, як свідчать дані ДПСУ, з 24 лютого до 30 листопада 2022 року через пункти пропуску з України виїхали 9,392 млн повнолітніх громадян України. Заїхали за цей час 8,726 млн, що на 0,666 млн перетинів менше.

Однак просте віднімання не враховує цілої низки чинників, що впливають на підрахунок. Зокрема, йдеться про кратні перетини кордону однією й тією самою особою, зокрема тими, хто виїхав на постійне чи тимчасове проживання за межі України ще до 24 лютого 2022 року.

Водночас на сайті міжнародної організації УВКБ ООН із 24 лютого минулого року до 24 січня 2023 року зафіксовано 17 923 566 випадків перетину кордону на виїзд з України та 9 770 241 повернення. Щоправда, ці дані містять інформацію про 2 852 395 випадків перетинів кордону України з росією та білоруссю, підтвердити які неможливо.

Нагадаємо, сьогодні, 17 листопада, триває 359 день війни Росії проти України. За словами заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, російське командування кидає окупантів у бій майже непідготовленими, через що війська РФ зазнають значних втрат. У деяких загонах ПВК "Вагнер" та 2-го армійського корпусу армії Росії вони становлять до 80% особового складу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube