В цей день народилися українська акторка Анастасія Цимбалару та американський актор Енгус Клауд
Сьогодні, 10 липня, православна церква України вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського, засновника Києво-Печерського монастиря. В цей день іменини святкують Олександр, Володимир, Георгій (Юрій, Єгор), Іван, Лука, Мартін, Петро, Самсон, Ян, Іванна та Яна. До кінця року залишається 174 дні.
Наші пращури вважали, що відсутність роси вранці віщує дощ ввечері, а сильний грім – затяжну зливу. Пожовкла верхівка берези може вказувати на ранню осінь, а сильний дощ, що до бабиного літа буде сиро. Якщо цього дня на небі веселка, то чекайте на вітряну погоду, а якщо багато слимаків на рослинах – скоро буде дощ.
Православні віряни щороку 10 липня вшановують пам'ять преподобного Антонія Печерського. Він народився у невеликому містечку Любечі та з юності обрав шлях прислужника Господа. Спочатку він вирушив на гору Афон, де прийняв чернечий постриг, а згодом повернувся до Києва.
Антоній шукав монастир, де зміг би служити Богу, але згодом змінив думку й обрав гору поблизу села Берестове, яка йому нагадувала Афон. Там він оселився у печері на березі Дніпра. За деякий час преподобний Антоній знову пішов на Афон, рятуючись від безбожного князя Святополка. Паломництво його було не тривалим і святий знову повернувся до Києва.
Слава про доброчесного ченця Антонія, який має дар пророцтва та чудотворення, поширилась і до його печери почали приходити віряни, які хотіли наслідувати його вчення. Кількість людей перевищувала сто осіб. Антоній разом з ними розбудував печеру, зробивши у ній келії, їдальну та церкву. Так з'явилися Київські Ближні та Далекі печери.
Сам Антоній залишив печеру, вирішивши усамітнитись. Він помер у 1073 році. Йому було 90 років. Після його кончини розпочався активний розвиток чернецтва на українських землях.
10 липня відзначають День Ніколи Тесли. Саме цього дня у 1856 році народився видатний винахідник, інженер, фізик. На його рахунку численні винаходи у галузях електрики та електротехніки. Серед них: змінний струм, перший у світі електричний двигун, флуоресцентне світло та бездротова передача енергії. Більшість винаходів Ніколи Тесла стали вирішальними для розвитку світових технологій.
Нікола Тесла народився в сім'ї представників духовенства. Першу освіту отримав в хорватській гімназії, потім став студентом університету в Граца, а згодом закінчив Карловий університет у Празі. За кілька років після закінчення навчання, він поіхав до Парижу і влаштувався працювати у компанію Едісона, де створив перший генератор змінного струму.
Згодом Тесла переїхав у США, почав працювати на електротехнічну компанію "Вестінгауз Електрік" і зареєстрував безліч винаходів. Вестінгауз скупив у Ніколи Тесла 50 патентів. У 1895 році завдяки дослідженням Тесли запустили найбільшу у світі Гідроелектростанцію на Ніагарському водоспаді. Обладнали її розробленими фізиком генераторами.
Також Нікола Тесла винайшов радіо, а наприкінці 1890-х він показав високочастотні електричні двигуни. Згодом він почав працювати над електричною станцією, що мала передавати енергію без дротів. Але проєкт не реалізували через брак коштів.
У день народження Нікола Тесла, а саме 10 липня, також відзначають Всесвітній день енергетичної незалежності. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні та стійкі джерела енергії, а також про необхідність зниження залежності від традиційних енергоносіїв.
Цей день спрямований на розширення знань про сонячну та вітрову енергію, а ще гідроенергетику й інші відновлювані джерела. Також день нагадує про необхідність енергозбереження та ефективного використання енергії, як в побуті, так і на виробництвах.
Ініціатором запровадження цього дні став Майкл Д. Антонович, член Наглядової ради округу Лос-Анджелес. З відповідною пропозицією він виступив у 2006 році і вона була підтримана.
Щорічно 10 липня також відзначають день, який призначений найбільшому у світі гризуну – День вдячності капібарі. Ці тварини відомі своєю дружністю та здатністю ладнати з іншими тваринами, навіть хижаками. Вони живуть у групах та більшу частину свого життя проводять у воді.
Останнім часом до капібар прикута особлива увага, а все завдяки соціальним мережам, зокрема TikTok. Саме там є безліч відео, у яких демонструють які капібари дружні та як вони поводяться у дикій природі та зоопарках.
Мета цього дня підвищити обізнаність про його унікальність та важливість для екосистеми капібар, а також наголосити на необхідності збереження місць їхнього проживання та боротьби з браконьєрством.
День племінниць і племінників відзначають щорічно 10 липня. Це добре і веселе свято не є офіційним. Воно було започатковане у 2010 році користувачем з Facebook. Метою цього дня є заохочення тіток і дядьків проводити час зі своїми племінниками та племінницями. Адже час швидкоплинний і зміцнювати родинні зв'язки краще змалечку.
Цього дня варто зустрітись з рідними, подарувати подарунки та висловити подяку. Гарно провести час з племінниками та племінницями для створення приємних спогадів.