Поліція вилучила тютюнові вироби на суму 37,5 мільйона євро
В трьох містах Іспанії поліція викрила нелегальні тютюнові фабрики, на яких працювали українські біженці. Українці, які втекли від війни, жили в поганих умовах прямо на «підприємствах». Про це пише іспанське видання La Razon.
Так, незаконний бізнес викрили в трьох регіонах Іспанії: у містах Альфаро (Ла-Ріоха), Лос-Корралес (Севілья) та Енгера (Валенсія), загалом арештували 27 людей. Організацію підозрюють у контрабанді великої кількості тютюну, який переробляли в цигарки. Фабрики могли виробляти понад пів мільйона пачок цигарок на день, які продавали по всій Іспанії та за кордон.
Українці, які втекли від війни, жили в поганих умовах — «модулях» на цих «підприємствах». Вони працювали понаднормово і не виходили з приміщень фабрик, зоб їх не виявили, бо деякі вʼїхали в країну нелегально.
«Біженці, які втекли з України через російську загарбницьку війну і були «набиті» в притулках, працювали на трьох тютюнових фабриках, якими мережа керувала нелегально. Щоб їх не розкрили, людям не дозволяли залишати територію фабрики, і їм доводилося працювати в надзвичайно важких умовах», – заявили в поліції.
La Guardia Civil, en colaboración con Europol ha desarticulado una organización criminal de contrabando de tabaco
— La Razón (@larazon_es) January 22, 2023
https://t.co/jgm1jGxmTb pic.twitter.com/cSDsTRVT3B
Під час рейду поліція вилучила тютюнові вироби на суму 37,5 мільйона євро, розкішні автомобілі, ювелірні вироби та великі суми готівки. Обшуки пройшли в понад 20 будинках, виробничих приміщеннях та магазинах. Під час обшуків, окрім готових до роздачі 3,5 млн пачок тютюну, знайшли ще й 10 тисяч кілограмів тютюнового листя. Поліція заявила, що банда також вирощувала великі плантації марихуани.
Правозахисники наводять деякі «червоні маячки», які можуть сигналізувати про потенційну ситуацію торгівлі людьми – про яку слід повідомити компетентним органам. Ознаки торгівлі людьми:
Як повідомити про ймовірну торгівлю людьми?
Звільнення жертви від експлуатації – складний та небезпечний процес, до якого обов’язково мають бути залучені правоохоронці. Найкращий спосіб гарантувати, що ймовірні жертви отримають необхідну допомогу – зателефонувати на гарячу лінію з боротьби із торгівлею людьми. Такі гарячі лінії є у кожній країні цивілізованого світу:
Раніше Інформатор повідомляв про те, що у Німеччині збільшили розмір виплат для українських біженців.
Також ми пояснювали, як українські пенсіонери-біженці можуть отримувати пенсії за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.