Денний сон може порушити нічний сон немовлят, але вихід є
Немовлят не слід класти спати вдень у темну, тиху кімнату. А от світла кімната з фоновим шумом, як-от від пральної машини, може стати в пригоді, аби налагодити режим сну дитини. Дослідження сну з більш ніж п'ятьма тисячами батьків та немовлят показало, що тривалий денний сон схожий на міні-нічний. Отже, він може порушити сон немовляти вночі, пише The Guardian.
Лікарі вважають, що батьки повинні дозволяти немовлятам та малюкам дрімати природним чином у світлій кімнаті з фоновим шумом, щоб вони самі прокидалися, якщо достатньо виспалися.
Дослідження сну немовлят у 2018 році дійшло висновку, що немовлятам, як і дорослим, біологічно потрібно накопичувати тиск сну - втому від енергії, витраченої мозком протягом дня - щоб заснути ввечері. Тому вони природно дрімають у різний час та в різні дні. Залежно від того, чи, наприклад, вони гуляли, чи були в приміщенні.
Укладання їх спати в тихій темній кімнаті в установлений час на тривалий період протягом дня чудово підходить для батьків, які хочуть трохи відпочити або зробити якусь роботу по дому. Але це зовсім не має сенсу для немовлят, які, потім частіше не сплять протягом ночі.
Гарна ідея - з самого початку навчити дитину, що нічний час відрізняється від денного.
"У вашої дитини буде свій власний режим пробудження та сну, і він навряд чи буде таким самим, як в інших дітей, яких ви знаєте", - і це норма, переконані педіатри.
Немовлята можуть прокидатися вночі, тому що вони голодні, у них ріжуться зубки, вони опанують нову навичку або борються з тривогою розлуки, прагнучи комфорту.
Книга "Як сплять немовлята" не радить вночі не підходити до дітей, коли ті плачуть. Такий спосіб привчити дитину до режиму сну не спрацює. Натомість батькам радять лягати спати раніше, вкладаючи немовлят, оскільки ті сплять найдовше на початку ночі. Це дозволяє батькам глибоко поспати, перш ніж їхня дитина прокинеться.
Деякі дослідження показують, що контрольований плач - коли немовлят залишають заспокоювати себе вночі - викликає у них стрес, що підтверджується вищим рівнем кортизолу. Інші ж дослідження, не демонструють різниці в рівні кортизолу, тому навколо цього питання досі точаться суперечки.
Популярна порада щодо часу денного сну полягає в тому, щоб стежити за немовлятами на предмет ознак втоми, таких як тертя очей, смикання за вуха або позіхання. Проте ці очевидні ознаки втоми можуть бути лише ознакою нудьги й потреби в зміні діяльності. Навіть якщо дитина втомилася, вона не обов'язково готова до денного сну, тому батьки можуть довго намагатися заколисувати її, але безрезультатно.
"Якщо люди чекатимуть, поки немовлята засинають природним шляхом, а не нав'язуватимуть їм денний сон, це може заощадити багато розчарувань та часу, який можна було б витратити на інші речі", - кажуть лікарі.
Плановий денний сон часто заохочують консультанти з питань дитячого сну в соціальних мережах. Експертка зі сну Андреа Грейс, яка виступає за плановий денний сон, переконана, що вікна неспання можуть бути корисними для батьків. Вони дозволяють їм почуватися впевненіше щодо того, коли їхнім дітям потрібно спати. Графік, заснований на цьому, може запобігти перевтомі немовлят, що потім ускладнює їхній сон.
Ще одна важлива порада: завжди перевіряйте кваліфікацію консультантів зі сну немовлят, а ще краще зверніться з цим питанням до медичного працівника - вашого педіатра.
Однак, фахівці з психології та медицини сну кажуть, що різним сім'ям можуть знадобитися різні підходи. Але в перші три місяці складно підтримувати надзвичайно жорсткі графіки сну дитини, оскільки вони можуть перешкоджати годуванню. Звісно ж, мати певний ритм час дня зручно, але це не завжди працює.