5 способів від сонливості, які дійсно вам допоможуть
Постійна сонливість - справжня проблема сучасності, і страждають від неї переважно мешканці мегаполісів. Хронічне недосипання, брак відпочинку та майже цілодобова робота призводить до того, що навіть після 8-10 годин сну людина не може впоратися із сонливістю. А отже, не може нормально функціонувати, їздити за кермом та працювати.
Найчастіше подолати млявість можна змінивши звички. Ось п'ять способів боротьби з сонливістю, які підійдуть всім.
Виявляється, пити каву відразу після пробудження - погана ідея. Організму потрібно щонайменше одну годину після пробудження, щоб почати функціонувати. Дослідження показують, що в цей проміжок часу в організмі виробляється кортизол, який допомагає прокинутися. А кофеїн заважає цьому природному процесу та блокує вироблення кортизолу, який ще називають "гормоном стресу". В результаті часу для відновлення ритму після сну потрібно набагато більше і ми довше налаштовуємося на роботу протягом дня.
Мінімальна норма сну у кожного своя. Один цикл сну – це півтори години, тобто кожні 90 хвилин змінюються всі фази сну. Щоб днем вистачало сил на все, тривалість сну має бути кратною 1,5. Оптимальний розклад – 7,5 години або 9 годин. Якщо є проблеми із сонливістю, поекспериментуйте із тривалістю сну. Можливо, є якась індивідуальна особливість та пряма потреба вашого організму, наприклад, у 10-годинному сні. Важливо лягати до опівночі (а краще до 11 години вечора), щоб не порушувати циркадні ритми (циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі).
На тілі людини є багато точок, які відповідають за різні частини організму та його стан. Помірний тиск на такі точки дозволяє посилити циркуляцію крові в організмі, що зніме втому та сонливість протягом декількох хвилин.
Круговими рухами натискайте на верхню та задню частину шиї, мочки вуха, точку між великим та вказівним пальцем та область під колінами. Зробіть 5-хвилинний масаж і ви одразу відчуєте себе краще.
Протяг влаштовувати, звичайно, не треба, а то й простоти можна, але звичайне провітрювання - цілком собі спосіб боротьби з сонливістю. Так що час від часу вдень відкривайте вікна в кабінеті і не забувайте провітрювати в спальні, коли готуєтеся до сну. Хорошим придбанням стане очисник повітря.
Восени він особливо повинен бути різноманітним і містити оптимальне поєднання білків, жирів, вуглеводів та достатню кількість вітамінів та мікроелементів. Тих, хто дотримується суворої дієти, низькокалорійного харчування або відмовився від жирів та вуглеводів, може постійно хилити у сон. Не забувайте, що калорії – паливо, з якого ми отримуємо енергію. Також не забувайте про воду - організм повинен отримувати достатню кількість рідини. Виключіть алкоголь.
Не забувайте стежити за своїм самопочуттям. Якщо вам не допомагають поради, ви не переїдаєте, слідкуєте за сном, здоров'ям, але все одно хочете спати, можливо, в організмі стався збій. Тоді краще звернутися за допомогою до лікаря-терапевта.
Нагадаємо, у липні Землю накриє потужна сонячна буря.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.