Лікар відповів на найпоширеніші питання щодо сну та мелатоніну
Сон - дуже важливий для здоров’я людини, але зараз, коли в Україні триває війна, а постійні нічні обстріли не вщухають, українці дуже погано сплять. Про нехватку мелатоніну та, в яку сторону краще лягати спати, розповів відомий телеведучий та лікар Євген Комаровський.
У своєму відео доктор відповів на найпоширеніші питання про сон, які задають люди.
Є люди, які проводять дослідження, щоб з’ясувати це. Але Комаровський привів приклад з тваринами - у них є тенденція вкладатися спати головою на південь, а ногами на захід. Медицинська наука намагалась багато разів проаналізувати стан здоров’я людей, які лягають спати головою в тому чи іншому напрямку, та знайти різницю. Але з’ясувати нічого вдалося. Тому рекомендацій по цьому питанню немає, але древні індійські традиції та поведінка тварин вказують на те, що потрібно засинати головою на південь.
Комаровський сказав, що дослідження вчених підтверджують існування двох головних хронотипів людини - умовно “сов” та “жайворонків”. Ці дослідження виявили, що вони сильно відрізняються один від одного за станом здоров’я.
“Жаворонки набагато краще вчаться, більш активні протягом дня, мають менший ризик до сердечно-судинних хвороб. У них більш активний метаболізм, тому у них меньше шансів “набрати” зайву вагу. У сов є проблеми з особливостями психіки, такі люди більш схильні до ризику та вживанню тютюну, алкоголю та кофеїну. Сови частіше пропускають сніданок і багато їдять у другій половині дня. У них більше жиру, вищій ІМТ, вони схильні вести сидячій спосіб життя та мають більше шансів захворіти на діабет ІІ типу”, - розповів лікар.
Він також додав, що це не правило, а, скоріше, тенденція, яка склалася на великій базі даних. Також Комаровський пояснив, що незважаючі на ризики, яким підвержене здоров’я “сов”, “переробляти” себе під “жаворонка” набагато небезпечніше.
Лікар пояснив, що мелатонін можна приймати і люди відмічають гарний сон, завдяки цьому препарату, але доказова медицина має сумніви ефективності мелатоніну, який поступає в організм ззовні.
“Вживання мелатоніну впливає не на сон, а на засинання, - це перше. По-друге, приймати препарат потрібно безпосередньо перед сном в один і той же час, щоб відновити циркадні ритми. І, якщо за 10-12 днів ваш сон нормалізувався, то краще перестати приймати мелатонін і спати вже без нього”, - пояснив Євген Комаровський.
Також він підкреслив, що ефективність мелатоніну прямо пов’язана з віком людини. Дітям та молоді він не допомагає, а літні люди відмічають, що з цим препаратом стали краще засинати. Комаровський попередив, що доза мелатоніну перед сном не має підвищувати 5 мг.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Комаровський пояснив, що на ЗАЕС неможливий викид радіоактивного йоду та докладно відповів на питання про ядерну загрозу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.