"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Під завалами все ще перебувають люди
Станом на 9 лютого число жертв від землетрусів у Туреччині та Сирії вже перевищило 15 тисяч людей. Кількість постраждалих оцінюється в 60 тисяч людей. Наразі рятувальні роботи на місцях трагедій тривають.
Про це розповіли в CNN Turk. Наразі невідомо, скільки людей можуть перебувати під завалами та в небезпечних ділянках. Відомо, що їх може бути дійсно багато. Рятувальники продовжують розбирати уламки будівель та шукати постраждалих.
Так, управління з ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій Туреччини (AFAD) заявило, що в країні відомо вже про 12 873 загиблих від стихії. Також понад 60 тисяч людей отримали поранення різної тяжкості. Зупиняти пошукові роботи поки не збираються – під завалами залишаються люди.
Шанси на те, аби знайти живих людей під завалами постійно знижуються. Рятувальні роботи наближаються до 72-годинної позначки. Цей період експерти з надзвичайних ситуацій називають найбільш вірогідним для порятунку часом. Далі шанси вижити в людей під завалами стають дедалі меншими. Рятувальники роблять усе можливе, аби знайти людей якомога швидше.
У Сирії від землетрусу загинули щонайменше 2 992 особи. Рятувальні служби продовжують огляд місць, де сталися руйнування від землетрусу.
Стихійне лихо сталося 6-го лютого – у Туреччині зафіксували о 04:17 за місцевим часом в Туреччині, а його магнітуда склала 7,8 балів. Поштовхи від цього чули в Сирії, Іраку, Лівані, на Кіпрі, в Грузії та Румунії. Після першого землетрусу було понад 40 афтершоків. Далі приблизно о 13:30 за місцевим часом знову зафіксували поштовх магнітудою 7,5 балів.
Планетою прокотилася хвиля стихійних лих. Крім масштабних землетрусів, які розійшлися одразу на декілька країн, у Японії повідомили про пробудження одного з вулканів. Вірогідно, землетруси могли стати поштовхом для цього. Раніше ДСНС розповів українцям про правила поведінки під час землетрусу.
Нагадаємо, де в Україні можливий сильний землетрус: коментар експерта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.