Діти, народжені сьогодні, виростуть у пеклі - найбільше постраждають небагаті

Нове дослідження виявило тривожний розрив між поколіннями у впливі екстремальних кліматичних явищ

Клімат, прогноз, вчені, дослідження, наука
Зміни клімату вже призводять до аномальних спеки, повенів, посух, лісових пожеж, циклонів та неврожаїв

Нове дослідження попереджає, що вплив екстремальних кліматичних явищ збільшиться у два-сім разів для тих, хто народився у 2020 році, порівняно з тими, хто народився у 1960 році. Вчені попереджають, що діти, народжені сьогодні, зіткнуться з екстремальними кліматичними явищами такого масштабу, якого ніколи раніше не було. Причому, як це часто буває, найбідніші люди понесуть на собі основний тягар кризи, пише LiveScience.

Перспективи глобального потепління для людства - невтішні 

Дослідники виявили, що діти, народжені у 2020 році, мають в рази більшу ймовірність зіткнутися з подіями, що трапляються раз на 10 тисяч років, ніж ті, хто народилися на півстоліття раніше. Це за умови, що потепління продовжиться за поточної політики та досягне 2,7 градуса Цельсія до 2100 року.

"Якщо парникові гази продовжуватимуть викидатися в атмосферу з нинішніми темпами, глобальне потепління посилиться, і сьогоднішні діти будуть піддаватися все частішим і серйознішим кліматичним небезпекам", - написали вчені.

Якщо світ потеплішає ще швидше, досягнувши 3,5 C до 2100 року, 92% сучасних 5-річних дітей переживуть смертельні спеки, 29% - неврожаї та 14% - вбивчі повені в певний момент свого життя. Отже якщо потепліє ще на 1,5 С, приблизно половина сучасної молоді протягом свого життя зазнає безпрецедентної кількості хвиль спеки.

За сценарієм підвищення температури на 3,5 C понад 90% зазнають такого впливу протягом усього життя. Сьогодні майже 4 з 5 дітей віком до 12 років стурбовані зміною клімату. Наслідки зміни клімату та людських страждань, які він спричиняє, вже очевидні - це шторми, посухи, повені та лісові пожежі відбуваються по всьому світу.

Хто постраждає найбільше

Діти, народжені в тропіках, постраждають найбільше. Згідно з чинною політикою, 92% сьогоднішніх п'ятирічних дітей, народжених у групах з низьким рівнем доходу, піддаються довічному ризику порівняно з 79% тих, хто походить з багатших верств населення.

Пекло вже почалося

У лютому лісові пожежі, спричинені сильною посухою, знищили ліси, луки та водно-болотні угіддя на північному сході Аргентини, спаливши приблизно 40% Національного парку Ібера.

В Лос-Анджелесі люди тікали з валсних палаючих маєтків.
В Лос-Анджелесі люди тікали з валсних палаючих маєтків.

Починаючи з 7 січня 2025 року, низка лісових пожеж охопила столичний район Лос-Анджелеса та прилеглі регіони. Пожежі посилювалися через дуже низьку вологість, тривалу посуху та ураганний вітер Санта-Ана, швидкість якого в деяких місцях перевищувала 130 км/год. Станом на 8 січня лісові пожежі забрали життя десятьох людей, знищили понад 10 тисяч будівель і змусили евакуюватися понад 150 тисяч людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube