"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Основне джерело землетрусів для України — румунські Карпати
В Україні землетруси можливі в Криму, Одеській області та на Прикарпатті. Проте їхня ймовірність є невеликою. Таку думку висловив професор, доктор геологічних наук, директор навчально-наукового інституту "Інститут геології" Сергій Вижва.
Про це він розповів у коментарі "ТСН.ua". За словами Вижви, основне джерело землетрусів для України — румунські Карпати.
"Я давав свої висновки по всіх українських АЕС, які останнім часом оновлювали свої енергоблоки, скажу, що ми розглядаємо основне джерело землетрусів, яке може становити небезпеку для України — це так звана зона Вранча або румунські Карпати. Там за всю історію спостереження максимальний землетрус був магнітудою 7,6 бала. Це було ще у 18 столітті", - пояснив Вижва.
Професор зазначив, що ймовірність землетрусів в Україні є низькою. Однак потенційно небезпечні регіони все ж є.
"Ми можемо відчути сейсмічні події. У нас є карти, які прогнозують землетруси, щоб будувати на цих місцях будівлі. Найнебезпечнішими в плані землетрусу є Крим, Одеська область та Прикарпаття. Проте є шкала інтенсивності. 12-бальна, коли повне руйнування. От у Туреччині були будівлі, які падали, а є ті, які стояли. Це означає, що будували по-різному", - сказав Сергій Вижва, зазначивши, що під час будівництва потрібно брати до уваги сейсмічну активність.
6 лютого в Туреччині стався потужний землетрус, через які загинули тисячі людей. Стихія значно зачепила Сирію. Підземні поштовхи спостерігали також і в інших країнах. У 10 провінціях Туреччини, які постраждали, на три місяці запровадили надзвичайний стан. Відлуння землетрусу в Туреччині та інших регіонах світу відчули і в Україні. Незначні поштовхи зафіксували системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС. Обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори, оснащені всі АЕС України. В режимі реального часу Головний центр спеціального контролю (ГЦСК) відстежує та реєструє будь-які відхилення від норми сейсмічної стійкості в районі розташування атомних станцій. Також на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: при шести балах блоки терміново зупиняються та переводяться у безпечний стан.
Раніше ми писали, що у Казахстані стався землетрус магнітудою 5,4. Також читайте, чи варто хвилюватися українцям через землетрус та чи витримають його будинки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.