Зеленський підписав закон про електронний реєстр військовозобовʼязаних: що це означає

Читать на русском

Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних містить інформацію про всіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів віком від 18 до 60 років

Читать на русском
Зеленський
Президент затвердив законопроєкт про впровадження електронного обліку військовозобов'язаних

Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних містить інформацію про всіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів віком від 18 до 60 років

Президент Володимир Зеленський 2 квітня підписав закон №10062 про електронний кабінет військовозобов'язаного. Це дасть змогу прискорити збір, опрацювання та використання військових даних, а також переведе всі послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат. За цим законом ДПС, Мін'юст та МВС передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Законопроектом внесено зміни до законів "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" та "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

За змінами Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів буде не просто автоматичною, а електронною інформаційно-комунікаційною системою для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, створеною для забезпечення військового обліку громадян України.

До Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних такі відомості: персональні і службові дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Інформація міститиметься в електронному кабінеті військовозобовʼязаного. Відповідно до закону, згода призовників, військовозобовʼязаних і резервістів на обробку персональних даних не потрібна.

Що передбачає цей закон:

  • удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
  • запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату);
  • створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
  • створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних у системі. 

Також закон дасть можливість для Міноборони посилити кіберзахист та надання права розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО. Завдяки цьому буде вивільнено засоби ППО, які наразі захищають українські дата-центри - їх використовуватимуть для прикриття інших обʼєктів. Також прискориться та розшириться доступ Сил оборони до розвідданих партнерів й посилиться захист від кібератак рф;

Е-реєстр військовозобовʼязаних

16 січня Верховна Рада підтримала в цілому проєкт закону про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних і автоматичне отримання посвідчення учасника бойових дій. У Міноборони пояснювали, що передбачає цей проєкт закону. Насамперед він сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведенню послуг і процесів для військовослужбовців у цифровий формат.

Документ передбачає вдосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних і резервістів. Це стосується частини налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку. Також створять портал електронних послуг для військовослужбовців і військовозобов’язаних, де буде можливість отримати статус учасника бойових дій онлайн, офлайн та автоматично за наявності необхідних даних у системі.

Оформлювати документи військового обліку українців будуть із використанням засобів Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зокрема, туди потраплять не тільки службові, але й персональні дані, що визначено у статті 7 нового закону про впровадження електронного обліку військовозобов'язаних та цифровізацію послуг для військових.

Нагадаємо, що 2 квітня Зеленський підписав законопроєкт про зниження мобілізаційного віку. Відтепер до армії зможуть забирати чоловіків від 25 років. Раніше цей вік складав 27 років. При цьому сам закон Верховна Рада ухвалила ще в 2023-му. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.