Законопроєкт про реєстр військовозобов'язаних рекомендований до другого читання: як його хочуть змінити

Читать на русском

Нардепка Ірина Фріз зауважила, що законопроєкт щодо військового обліку має помилковий характер

Читать на русском
Законопроєкт про реєстр військовозобов'язаних піддається змінам
Законопроєкт про облік військових змінили перед другим читанням

Нардепка Ірина Фріз зауважила, що законопроєкт щодо військового обліку має помилковий характер

Комітет Верховної Ради з питань оборони ухвалив рішення щодо рекомендацій для другого читання законопроєкту, спрямованого на вдосконалення порядку та використання військового обліку. За словами нардепки від "Євросолідарності" Ірини Фріз, додались 4 сторінки змін. Їх не ухвалювали у першому читанні законопроєкту.

За словами Ірини Фріз, зокрема обговорювали питання набуття статусу "ветерана війни" під час дії воєнного стану (10062). За рішення комітету, 11 членів голосували "за", а 5 утримались, зокрема представники "Європейської солідарності" та "Голосу". Фріз вказала на додані 4 сторінки змін, які не були розглянуті під час першого читання.

Вона висловила занепокоєння щодо хибного та протиправного виконання законопроєкту, який, за її словами, мав би вирішувати проблеми створення адекватного реєстру військовозобов'язаних, резервістів та призовників, а також спростити отримання статусу ветерана. Фріз зауважила, що деякі поправки вдалося відстояти. Але в цілому прийняття Закону, змін до якого не було ухвалено парламентом в першому читанні законопроєкту, вона назвала "порушенням норм регламенту та законодавства".

"Даний законопроект за своєю суттю мав би відповідати за питання створення державою адекватного реєстру військовозобов’язаних, резервістів та призовників, а також спростити отримання статусу - убд ветеранами, які часто витрачають на оформлення документів стільки часу та ресурсів, що їм простіше відмовитися від пільг держави, ніж проходити всі кола бюрократичного пекла. Законопроект має благородну мету, але хибне та протиправне виконання", - написала вона.

Окремо Фріз розписала по пунктах про те, що вдалось відстояти. Тож, тепер над цим законопроєктом працюватимуть у залі Верховної Ради. Тобто ці зміни будуть розглядатися окремо під час засідання і виноситимуться на голосування. 

  • не будуть вносити відомості про виїзд за межі України (дата, країна, до якої здійснюється виїзд) та повернення на територію України (дата, країна, з якої особа повертається на територію України;
  • не будуть вносити відомості про примусове виконання рішення щодо особи – боржника (реквізити та відомості виконавчого документа);
  • не будуть вносити інші персональні дані, які дозволяють ідентифікувати призовника, військовозобов’язаного або резервіста (максимально невизначена норма, згідно якої можна було б внести будь яку інформацію);
  • вдалось відхилити норму щодо збору відомостей про членів сім’ї (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія та номер паспорту, дата його видачі, РНОКПП)" виключно за згодою військовослужбовця, резервіста, призовника ці данні можуть бути надані. 

Що відомо про е-реєстр "Оберіг" і як він змінить роботу ТЦК

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг синхронізують з іншими реєстрами державних органів влади. Відповідний законопроєкт вже знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Документ має покращити роботу територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки. За словами начальника служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, підполковника Володимира Фітьо, наразі система обліку військовозобов’язаних наповнена на 90%.

Якщо документ ухвалять, то система Оберіг зможе отримувати дані з інших реєстрів. Зокрема, про сімейний стан, освіту, народження дітей, фах, роботу та іншу необхідну інформацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.