Прикордонники почали перевіряти чоловіків під час виїзду з України через реєстр військовозобов'язаних: подробиці

Від початку перевірок вдалося запобігти 230 випадкам спроби незаконно покинути Україну

ДПСУ та система "Оберіг"
Прикордонники користуються "Оберегом" з середини лютого

Держприкордонслужба України (ДПСУ) почала використовувати реєстр "Оберіг", аби запобігати незаконному виїзду за кордон. Роблять це прикордонники з середини лютого. За даний час вдалося зупинити 230 спроб перетину кордону. 

Про це повідомляє пресслужба Міноборони. Завдяки Єдиному державному реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів "Оберіг" ДПСУ синхронізувала свої бази даних з МО. 

Це дозволяє викривати підроблені документи та оперативно перевіряти інформацію про військовозобов’язаних, повідомляють в оборонному відомстві. Таким чином цифровий "нагляд" за призовниками значно спрощується. 

"Цифровізація роботи з даними ТЦК та СП уже невідворотна. "Оберіг" дозволяє автоматизувати ті процеси, які раніше залежали від людського фактору", — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко. 
Зазначається, що раніше для того, щоб підтвердити дійсність документів для виїзду за кордон, прикордонникам доводилося контактувати безпосередньо з представниками ТЦК. А от зараз інформацію щодо цього можна перевірити онлайн через реєстр "Оберіг". Це робиться дуже швидко та оперативно.
"Прикордонники продовжують протидіяти спробам незаконного перетину кордону... де порушники намагаються використовувати підроблені документи, які б давали право на перетин кордону під час дії воєнного стану. Частина з них – це військово-облікові документи, начебто, видані в територіальних центрах комплектування. Саме тому налагодження дієвого інформаційного обміну між реєстром "Оберіг" та базою даних Держприкордонслужби дозволяє інспекторам більш ефективно і швидко проводити перевірку таких документів", – зазначив прессекретар ДПСУ Андрій Демченко. 

Реєстр "Оберіг": що це таке

Реєстр "Оберіг" — це проєкт Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Під цим розуміється електронна база даних для зберігання інформації, потрібна для ведення військового обліку. Тобто, простими словами це електронний реєстр військовозобов'язаних українців. 

Закон про створення цієї бази даних ухвалили в Раді ще в березні 2017 року. А в грудні 2022-го Кабмін видав постанову, де визначили деталі його запуску. Реєстр формально запустили 28 березня 2022 року, але на повну він досі не запрацював. Дані до нього ще додаються. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Долучайтеся до нашої розмови з українським політологом Андрієм Золотарьовим, де ми обговоримо, як смерть Олексія Навального може негативно вплинути на Україну у майбутньому. Також розглянемо можливі дії прихильників опозиціонера. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube