Цього дня народилися український співак Khayat і популярні американські актори Алек Болдвін та Дженні Гарт
Сьогодні, 3 квітня, православна церква України вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника, ігумена обителі Мидикійської. В цей день святкують іменини Микита, Володимир, Кирило, Серафим, Фома, Яків. До кінця року залишається 272 дні. А віряни уважно стежать за погодою: почути грім в цей день - до затяжної негоди.
Після смерті матері, його батько прийняв монашій постриг, а сам Микита вже з дитинства прагнув до духовності, прислужуючи в церкві. Пізніше він приєднався до Мидикійського монастиря, де його здібності та віра в Бога виявилися надзвичайними.
З юнацьких років Микита прислуговував у церкві. З благословення місцевого старця попрямував у Мидикійский монастир, де ігуменом був святий Никифор. Коли той у глибокій старості відійшов до Господа, браття одностайно обрали ігуменом Микиту. Творець удостоїв його даром чудотворення.
Також з іменем цього проповідника пов’язаний складний період боротьби православних християн із єрессю іконоборства. Того часу шанування ікон деякі віруючі вважали ідолослужінням.
За імператора Лева Вірменина єресь іконоборства відновилася. Микита повернувся до Константинополя і почав безбоязно викривати іконоборчу єресь. Спроби імператора переконати преподобного результатів не дали. Шість років, до смерті Лева Вірменина, Микита провів в ув’язненні.
За цей час у голоді й скорботах Божий угодник звершив чимало чудес. За молитвами преподобного звільнили двох бранців фрігійського царя, а троє мандрівників, яких поминав праведник, врятувалися після корабельної аварії.
Цей день - можливість для міжнародної єдності. Люди з різних куточків світу обирають цей день, щоб подолати соціальні та культурні бар'єри через радість та святкування.
Багато учасників святкування мають звичку організовувати онлайн-вечірки. На них кожен може поділитися своїм настроєм або святковим моментом через відео або фото.
В рамках цього дня проводяться різноманітні флешмоби та акції, на яких люди об'єднуються, щоб створити спільну атмосферу радості. Наприклад, можна побачити танці на вулицях або величезні карнавальні процесії.
Веселка - це оптичне явище, яке неможливо "зловити" чи "наздогнати" в конкретному місці на небі. Її вигляд залежить від того, де ви стоїте і куди спрямоване сонце.
Основна причина появи веселки - взаємодія сонячного проміння з краплями дощу. Коли сонячне світло потрапляє на краплі води, що падають із дощових хмар, воно переломлюється і розкладається на спектр кольорів.
Ці кольори формують веселку, яка з'являється на небі в тій частині, що протилежна Сонцю - найчастіше рано вранці або пізно ввечері. Колірна гамма веселки йде від фіолетового всередині до червоного зовні: фіолетовий, індиго, синій, зелений, жовтий, помаранчевий і червоний.
Спочатку зерна кави подрібнювалися за допомогою великої ступи і дерев'яного товкачика-била. Араби застосовували цей спосіб задовго до того, як кава потрапила до Європи. Пізніше каву стали молоти з використанням жорен.
Звичайна ручна кавомолка складається з двох жорен, відстань між якими може змінюватися за допомогою спеціального гвинта. Чим сильніше закручений цей гвинт, тим менше відстань між жорнами і тим тонше помел.
Європейські ручні кавомолки зазвичай мають форму куба з невеликою шухлядкою, куди зсипається щойно помелена кава. В автоматичних же кавомолках найчастіше використовується два способи помелу зерен: за допомогою ножів і за допомогою жорен.
У промисловому виробництві зерна кави подрібнюють за допомогою вальцевих млинів. Але незалежно від типу кавомолку слід завжди очищати від часточок старої кави, окиси якої можуть зіпсувати смак нової порції.
Під час занять йогою працює увесь організм: м’язи, суглоби, внутрішні органи. Крім фізичного здоров’я, йога здатна покращити психологічний стан, тобто допомагає долати стрес, вчить концентрації та внутрішній рівновазі, сприяє укріпленню сили волі, покращує якість сну тощо.
Метою Дня дитячої йоги є підвищення поінформованості суспільства щодо позитивного впливу йоги на дитячий організм, залучення до занять йогою молодшого покоління.
3 квітня організовують спільні заняття йогою: це може бути в школах чи спеціальних центрах, або ж просто вдома. День дитячої йоги - чудова можливість знайти нове хобі для усієї родини, залучивши до цього дітей!