На місці печери, де був похований Ісус, відкопали унікальні речі

Читать на русском

Предмети мають не тільки матеріальну, а ще й історичну цінність

Читать на русском
Храм Гробу Господнего, Ієрусалім. Колаж: Інформатор Україна
Розкопки вартістю 11 мільйонів доларів відкриває захоплюючі деталі в одному з найсвятіших місць християнства

Предмети мають не тільки матеріальну, а ще й історичну цінність

Фахівці з Риму під час археологічних робіт у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі виявили безліч стародавніх предметів, які мають як історичну, так і матеріальну цінність.

Про це повідомляє видання The Times of Israel. Археологи цілодобово працювали сім днів і сім ночей, з 20 по 27 червня, щоб розкопати територію перед Едікулею. Стислий графік мав на меті мінімізувати перешкоди для відвідувачів, оскільки розкопки вимагали закриття Едікулі для відвідування. Едікуля побудована на місці печери, де, як вважають, був похований Ісус. Під однією з плит перекриття знайшли скарб із монет. Аналіз показав, що їх викарбували до періоду правління римського імператора Валента II (364-378 роки).

Частково розкопана підлога в церкві Гробу Господнього в Єрусалимі в червні 2023 року показує різні типи будівництва та кладки, які використовувалися протягом століть
Частково розкопана підлога в церкві Гробу Господнього в Єрусалимі в червні 2023 року 

Серед інших знахідок називається фрагмент облицювання стіни з малюнками XVIII століття та написами різними мовами, включаючи грецьку, латинську та вірменську. Крім того, ці розкопки дозволили дізнатися нову інформацію про ранньохристиянське планування Кувуклії.

Частина облицювання храму Гробу Господнього в єрусалимській Святій Едікулі містила "графіті" 18 століття
Частина облицювання храму Гробу Господнього в  Едікулі містила "графіті" 18 століття

Історія церкви

Храм Гробу Господнього був побудований приблизно в 330 році нашої ери, після того, як імператор Костянтин прийняв християнство, а його мати Олена вирушила до Святої Землі, щоб знайти місця, пов’язані з Ісусом. Вона відвідала монументальні храми, зокрема Храм Гробу Господнього, який вважається традиційним місцем розп’яття та поховання Христа.

Вапнякова та мармурова структура Едікулі потребувала термінової уваги після багатьох років впливу факторів навколишнього середовища, таких як вода, вологість і дим від свічок. Різні течії християнства об’єдналися у 2016 році, щоб відновити Святу Едікулю, що стало першою масштабною реконструкцією після ліквідації пожежі 1808 року. У жовтні 2016 року, коли реставраційні роботи були в розпалі, природоохоронці стверджували, що знайшли оригінальне вапнякове ложе, на якому був покладений померлий Ісус. Відреставрована Едікюль була відкрита для публіки через рік.

Робітники знімають верхній мармуровий шар гробниці, яка, як вважають, належить Ісусу, у церкві Гробу Господнього в Єрусалимі, 26 жовтня 2016 року (Dusan Vranic/National Geographic через AP)
Робітники знімають верхній мармуровий шар гробниці, яка, як вважають, належить Ісусу, у церкві Гробу Господнього в Єрусалимі, 26 жовтня 2016 року (National Geographic )

Масштабні роботи

Невелика реставрація підкреслила необхідність подальшого ремонту, включаючи термінові роботи на підлозі базиліки. Як і більша частина церкви, підлога є сумішшю методів будівництва з різних періодів і включає каміння з епохи хрестоносців у 12-му столітті, нещодавні доповнення з 19-го століття та плями бетону та розчину, які були частиною попередніх, більш грубих ремонтів.

Ремонт дає можливість провести археологічне дослідження, а також відремонтувати каналізаційні та електричні лінії, що проходять під церквою, яка розташована в центрі густонаселеного Старого міста Єрусалима. Церква провела попереднє дослідження між 2020 і 2022 роками, коли вона була майже порожньою через пандемію коронавірусу. Роботи з реконструкції та археологічні розкопки розпочалися у березні 2022 року.

Реставраційні роботи підлоги храму Гробу Господнього, де, як вважають, Ісус був розп’ятий, похований і воскрес із мертвих
Реставраційні роботи підлоги храму Гробу Господнього, де, як вважають, Ісус був похований 

Підлогу площею 1200 квадратних метрів ремонтуватимуть поетапно, щоб можна було продовжувати літургійні служби та відвідування. Ремонт буде фінансуватися за рахунок пожертвувань і, як очікується, завершиться в травні 2024 року, залежно від того, що знайдуть археологи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.