Яке сьогодні, 28 квітня, свято: День охорони праці та диско-супу

Цього дня народилися іспанська кіноакторка Пенелопа Крус й американська акторка Джессіка Альба

Календар, свято, цей день в історії, дата, 28 квітня
А ще в цю дату - День "поцілунок коханої/го" й читання великої поезії.

Сьогодні, 28 квітня, православна церква України відзначає день мучеників Дади, Максима і Квинтиліана. В цей день святкують іменини Анастасія, Андрій, Аристарх, Василиса, Віктор, Кіндрат, Леонід, Лук'ян, Севастян, Федір, Трохим. До кінця року залишається 247 днів. А віряни уважно стежать за погодою: бджоли літають біля дерев - до гарної погоди.

28 квітня - яке сьогодні церковне свято

День мучеників Дади, Максима і Квинтиліана

Яке сьогодні, 28 квітня, свято: День охорони праці та диско-супу 1

Святі мученики Дада, Максим і Квінтиліан постраждали за часів імператора Діоклетіана, коли вийшов наказ християн піддавати смерті.

Хтось доніс імператору, що троє братів - Дада, Максим і Квінтіліан - не підкорилися наказу імператора. За ними були послані воїни, які застали святих братів за молитвою і відвели їх на суд.

Правителі допитали братів, які сповідали себе християнами. Тарквіній намагався вмовити святих Даду і Квінтіліана. Вони сказали, що їхній брат Максим добре знає Святе Письмо, і вони в усьому дотримуються його.

Мучеників відправили до в’язниці, але і там вони думали тільки про порятунок своїх душ. Отже, всіх трьох віддали на тортури, а потім усікли мечем.

28 квітня - яке сьогодні свято в Україні

День охорони праці

День охорони праці в Україні відзначається щорічно 28 квітня - у Всесвітній день охорони праці.
День охорони праці в Україні відзначається щорічно 28 квітня - у Всесвітній день охорони праці.

Цей день встановлений в Україні за Указом Президента України "Про День охорони праці" від 18 серпня 2006 р. № 685/2006.

За рекомендацією Міжнародної організації праці, Всесвітній день охорони праці покликаний зміцнити національні системи безпеки і гігієни праці - для підвищення стійкості до криз на виробництві.

Адже кожен працівник має власні права, і вони мають бути захищені. Праця має бути комфортною й безпечною, а аткож гарно оплачуваною!

28 квітня - яке сьогодні свято в усьому світі

Всесвітній день диско-супу

Диско-супи - це не лише вечірки з танцями та смачною їжею, а й серйозний крок до зміни ставлення до харчових відходів.
Диско-супи - це не лише вечірки з танцями та смачною їжею, а й серйозний крок до зміни ставлення до харчових відходів.

Всесвітній день диско-супу має на меті привернути увагу до проблеми харчових відходів. Ідея цього заходу виникла в Берліні, де був проведений перший Disco Soup, відомий як "суп протесту", що нагодував 8000 людей.

День диско-супу є не тільки веселим, а й важливим заходом. Він демонструє, як змішати розваги з соціальним впливом. Такі події заохочують людей до більш відповідального споживання їжі, знижуючи кількість відходів і підвищуючи обізнаність про глобальні проблеми.

День "поцілунок коханої/го"

Перші згадки про поцілунки з'являються в Індії в ведичній літературі, де вже понад три тисячі років тому описувалася звичка тертися носами.
Перші згадки про поцілунки з'являються в Індії в ведичній літературі, де вже понад три тисячі років тому описувалася звичка тертися носами.

Поцілунок може спалювати калорії: так, протягом однієї хвилини поцілунку можна витратити від 2 до 3 калорій, а під час інтенсивного поцілунку - і більше.

За статистикою, поцілунки допомагають поліпшити здоров'я зубів. Вони стимулюють вироблення слини, що допомагає очищати зуби від залишків їжі та нейтралізувати кислоти, що утворюються в роті.

Поцілунки можуть знижувати рівень стресу, адже під час поцілунку організм виробляє менше кортизолу - гормону стресу.

День читання великої поезії

Поезія - одна з найдавніших форм спілкування, що бере свій початок у доісторичних часах.
Поезія - одна з найдавніших форм спілкування, що бере свій початок у доісторичних часах.

В Африці та Стародавньому Єгипті існувала мисливська поезія. Найдавніша зі збережених епічних поем - "Епос про Гільгамеша", датована III тисячоліттям до нашої ери в Шумері. Найдовша поема у світі - "Махабхарата".

Цікаво, що поезія використовувалася не лише для розваги, але й для навчання та збереження історії. Наприклад, у Стародавній Греції поеми Гомера "Іліада" та "Одіссея" були основою освіти і передавалися з покоління в покоління усно. 

Крім того, читання і написання віршів не лише стимулює нові ідеї, але й може кардинально змінити сприйняття старих, кажуть психологи!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube