Цього дня народилися український футболіст, півзахисник Динамо й національної збірної України Олег Гусєв та американська акторка Рене Зеллвегер
Сьогодні, 25 квітня, православна церква України відзначає день Ікони Божої Матері "Живоносне джерело" і День Святого Марка. В цей день святкує іменини Марк. До кінця року залишається 250 днів. А віряни уважно стежать за погодою: день сухий - літо буде посушливим.
Традиція шанування ікони бере початок від середини V сторіччя, коли візантійський імператор Лев I побудував храм в пам’ять про зустріч з Дивом.
В 450 році, ще будучи звичайним воєводою, Лев Маркел гуляв гаєм на околиці Константинополя. В гаю Лев зустрів сліпця, що заблукав і не міг знайти дороги вже декілька днів. Незрячий майже знесилів і мучився спрагою. Воєвода перейнявся співчуттям до страждань чоловіка і вирушив на пошуки хоч якогось джерела, щоб напоїти немічного. Блукаючи серед кипарисів воїнові все ніяк не вдавалося знайти воду.
Аж раптом він почув голос, який назвав його імператором і спрямував до джерела, повелівши змастити сліпому очі водою. Це промовляла Божа Матір. Виконавши повеління, Лев став свідком Дива зцілення і прозріння. Чутка про чудодійне джерело швидко рознеслася поміж вірянами, а Лев, ставши імператором, як і передрікала Цариця Небесна, збудував на її честь величний храм.
Образ Пресвятої Богородиці "Живоносне Джерело" являє собою зображення Божої Матері з Немовлям на грудях, що сидить у купелі. Згодом в композицію стали включати ще водойму або фонтан. Найстарішою іконою, що збереглася до наших часів, вважають образ, знайдений у Криму і датований XIII століттям. На Русі ікони такого типу стали з’являтися з XVI століття.
Пінгвіни - це птахи з характерним чорно-білим "смокінгом", що є не лише елегантним, а й практичним камуфляжем, відомим як контрсвітло. Таке забарвлення допомагає їм у воді, де чорний колір з верхньої частини тіла зливається з темною водою, а білий - з яскравим світлом, що пробивається через поверхню.
Цікаво, що група пінгвінів, що плавають, називається "плотом", а на суші вони створюють "перевалювання"! Більшість пінгвінів живе в південній частині планети, хоча деякі види можна зустріти і в інших місцях.
Пінгвіни здатні харчуватися різноманітною рибою, кальмарами та іншими морськими тваринами, які вони ловлять під водою. Деякі види, такі як імператорський пінгвін, здатні занурюватися на глибину понад 500 метрів!
Дезоксирибонуклеїнова кислота або ДНК - один із двох типів природних нуклеїнових кислот, що забезпечує зберігання й передавання генетичної програми життя живих організмів. Основне призначення ДНК в клітинах - тривале зберігання відомостей про структуру РНК і білків.
Міжнародний День ДНК встановлено на честь виходу 25 квітня 1953 року британського журналу Nature, в якому була опублікована невелика стаття вчених з Кембриджу про відкриття подвійної спіралі ДНК.
Якщо зібрати по одній молекулі ДНК всіх людей, хто живе нині, а це становить понад 7,6 мільярда осіб, разом ці молекули цілком можуть розміститися в одну чайну ложку і будуть важити близько 1,2 грама.
Цей День - унікальна можливість для генетиків та лікарів різних спеціальностей, пов’язаних з наданням допомоги хворим зі спадковою патологією, обговорити свої дослідження із студентами, лікарями та населенням.
Форма голови у всіх людей схожа за розмірами, а отже, кожен має приблизно однакову кількість волосся. Однак роль перукаря - це не просто стрижка.
Сучасна професія перукаря бере свій початок ще з давнього Єгипту, де зачіски були важливою частиною культури та статусу.
Часто перукарі не просто стрижуть, а виступають стилістами. А також психологами, які слухають і підтримують своїх клієнтів під час кожної стрижки. Тож всіх причетних - зі святом!
Всесвітній день боротьби проти малярії відзначається, починаючи з 2008 року. Цей пам’ятний день був встановлений на додаток до дня, який відмічається з 25 квітня 2001 року і має назву "День боротьби проти малярії в Африці".
Щорічно малярією захворює більш 500 мільйонів чоловік, а більш одного мільйона чоловік помирає від цієї хвороби. Найважчий тягар малярії лежить на країнах Африки на південь від Сахари, але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, на Близькому Сході і навіть в деяких частинах Європи.