Яке сьогодні, 20 вересня, свято - День HR-менеджера та піци Пепероні

В цей день народилися італійська кіноакторка Софі Лорен та мериканський письменник Джордж Р. Р. Мартін - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на середу, 20 вересня

колаж
Міжнародний день паельї та День сирних паличок

У середу, 20 вересня, свято для українських HR-менеджерів, а християни відзначають День пам’яті Великомученика Євстафія Плакіди, дружини його Феопістії та синів їхніх Агапія і Феописта. Наші предки називали цей день Вітряком. Іменини сьогодні святкують Олександр, Василь, Іван, Іларіон, Михайло, Олег, Тетяна, Федір.

20 вересня - яке сьогодні церковне свято

Рідні Євстафія також шануються у лику святих
Рідні Євстафія також шануються у лику святих

Християни святкують церковне свято 20 вересня на честь великомученика Євстафія Плакіди. Євстафій був воєначальником при імператорах Тіті та Траяні. За переказами, Євстафій прийняв християнство після того, як на полюванні, серед рогів оленя, якого він переслідував, з'явився перед ним образ розп'ятого Спасителя, який сказав йому: "Плациду, навіщо ти женеш Мене, що хоче твого порятунку?". Повернувшись додому, він хрестився разом зі своєю дружиною Феопістією та двома синами - Агапієм та Феопістом.

Євстафій переніс випробування, подібні до випробувань старозавітного Іова - слуги його померли, худоба здохла, а сам він під час подорожі кораблем до Єгипту був роз'єднаний зі своєю дружиною, а потім і з дітьми. Перенісши без ремствування ці випробування, святий Євстафій знайшов своїх рідних, і як прославлений воєначальник був покликаний імператором Траяном для ведення війни.

Після закінчення бойових дій святий Євстафій із почестями повернувся до Риму. Під час святкування імператором Адріаном, який змінив на той час на престолі Траяна, перемогу над варварами, запрошений зі своєю родиною Євстафій відмовився принести жертву язичницьким богам і відкрито сповідав себе християнином. Святий Євстафій, засуджений із сім'єю на роздертих диких звірах, не був ними поранений. Після цього імператор наказав кинути їх живими у розпеченого мідного бика, де святі й прийняли свою мученицьку смерть. Тіла їх залишилися неушкодженими і були поховані християнами.

Наші предки вважали цього святого покровителем вітру. У напрямку вітру визначали погоду найближчим часом. Північний вітер обіцяє морози, південний - потепління, західний - дощі, а східний - сонячну та ясну погоду. 

У цей період починали працювати вітряки. Селяни мололи зерна нового врожаю. Багато хто починав сплавляти хліб по воді, бо вітер віяв у вітрила, а річка ще не замерзла. Деяку капусту спеціально залишали до морозів, щоби вона була особливого смаку.

Тіла мучеників були кинуті на поживу псам, але Бог зберіг їх, доки християни не перевезли їх до Чернігова
Тіла мучеників були кинуті на поживу псам, але Бог зберіг їх, доки християни не перевезли їх до Чернігова

Також, 20 вересня, День пам'яті мучеників і сповідників Михайла, князя Чернігівського, і боярина його Феодора, чудотворців. Феодор був боярином чернігівським. Під час нашестя Батия, після руйнування Києва та Чернігова, ханські чиновники переписували народ та обкладали його даниною. З'явившись у Чернігів, вони запропонували чернігівському князю Михайлу Всеволодовичу вирушити до Орди з покірністю Батию та отримати від нього дозвіл на керування своїми вотчинами. Не бачачи нізвідки допомоги, князь Михайло змушений був погодитись на пропозицію і вирушив до Орди зі своїм близьким соратником боярином Феодором.

У Золотій Орді давно шукали нагоди вбити князя Михайла, бо знали про спроби його умовити угорського короля та інших князів підняти проти татар. Коли Михайло Всеволодович прибув до Орди, то йому було запропоновано перед ханською ставкою пройти через вогняне багаття для очищення від усіх злих намірів проти Батия і вклонитися язичницьким божествам, за що обіцялося спокійне володіння князівством. Святий князь Михайло та його боярин Феодор відповіли відмовою.

Князь Михайло Всеволодович був убитий у місті Старий Сарай 20 вересня 1244 року, після чого татари стали переконувати боярина Феодора зректися Христа, пропонували йому різні почесті і навіть князівство: "Якщо ти вклонишся богам нашим, то отримаєш усе князівство свого княз", але Феодор відповів: "Княжіння не хочу і богам вашим не вклонюся, а хочу постраждати за Христа, як і князь мій!", після цього боярина піддали тортурам, а потім обезголовили.

20 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Префікс HR у назві професії - це скорочення від словосполучення human resources, людські ресурси
Префікс HR у назві професії - це скорочення від словосполучення human resources, людські ресурси

Третя середа вересня - День HR-менеджера. Перші професії, схожі на сучасний HR-менеджмент, з’явились ще в далекому 1835 році. Тоді вийшла постанова, яка регламентувала відносини між власниками заводів та найманих робітників. В цій постанові офіційно були визначені посади спеціалістів, які займались організацією праці робітників. В часи СРСР ця професія називалась "кадровик", яку замінила більш сучасна та прогресивна професія HR-менеджера. 

Менеджер з персоналу - людина-універсал, яка може впоратися з обов’язками кадровика та рекрутера. Ейчари розуміються в пошуку та підборі співробітників, складанні таблиць, документів, графіків, адаптації співробітників, організації навчальних заходів, тренінгів та корпоративів. 

Паелья здобула міжнародне визнання: вісім мільйонів пошукових запитів в інтернеті щороку роблять її четвертою за популярністю стравою в світі
Паелья здобула міжнародне визнання: вісім мільйонів пошукових запитів в інтернеті щороку роблять її четвертою за популярністю стравою в світі

Кожного року 20 вересня, що збігається зі збором врожаю рису, валенсійці святкують Міжнародний день паельї.  Визнана у всьому світі за її багатий смак і культурне значення, паелья вийшла за межі свого скромного валенсійського походження і стала символом іспанської гастрономії.

У цей день десять шеф-кухарів з різних куточків світу збираються на пристані для яхт Валенсії, щоб позмагатися за "Кубок Всесвітнього дня паельї" - приз, який присуджується за найкращу паелью, приготовану міжнародним шеф-кухарем. Святкування не обмежується Валенсією. Людей по всьому світу закликають приготувати паелью на свій смак, поділитися нею в соціальних мережах з хештегом #worldpaelladay і допомогти зробити цю універсальну страву "вірусною". Суть святкування полягає в тому, щоб насолодитися стравою, незалежно від рецепту чи інгредієнтів, і відзначити її глобальне значення.

Рис - це трав’яниста рослина, висотою до 1,2 метра, з порожнистим стеблом і вузьким листям та мичкуватою кореневою системою
Рис - це трав’яниста рослина, висотою до 1,2 метра, з порожнистим стеблом і вузьким листям та мичкуватою кореневою системою

Всесвітній день рису щороку відзначається 20 вересня. Незамінний продукт для приготування плову, ризотто, супів, паельї, різних закусок, оцту, вина, десертів та ще безлічі страв і напоїв - це, звісно, рис. І якщо для європейців рис - це просто один з багатьох їстівних злаків, то для більш ніж половини населення світу, включно з усіма мешканцями Східної та Південно-Східної Азії, він є основним у харчуванні - в цих краях стравами з рису харчуються двічі або тричі на день. Не дивно, що споживання рису сформувало особливу культуру, а його виробництво має неабияке значення для економіки багатьох держав.

Суперечки щодо походження рису серед археологів і ботаніків тривають давно, проте найпоширенішою є думка, що вирощувати цю культуру почали в центральних областях Китаю, вздовж берегів річки Янцзи. На користь цієї версії свідчать унікальні рисові зерна віком 7000 років, знайдені на цій території. З Китаю злак потрапив до Індії, Індонезії, Кореї і Японії, а пізніше про нього дізналися європейці і мешканці Північної та Південної Америки.

У США продаж піци Пепероні становлять 30% від усього обсягу продажів піци
У США продаж піци Пепероні становлять 30% від усього обсягу продажів піци

Щороку 20 вересня відзначають День піци Пепероні, який присвячений пікантному червоному соусу та дратівливій смужці чудового сиру. Свою назву піца Пеппероні отримала завдяки головному інгредієнту - ковбасі Пеппероні. Саме її має включати піца, яка має таку назву.

Пепероні - це сушена ковбаса, яка є різновидом італійсько-американської салямі. У виготовленні застосовується свинина, а також курка, яловичина та, звичайно ж, перець. Згадуючи походження, варто відзначити, що Пепероні бере свій початок від салямі, що виготовляється на півдні Італії. Піца стала популярною після Другої світової війни, і перші свідчення того, що ковбаса Пепероні з'явилася в піці, датуються 1950 роком.

Чарівні палички, які люблять і діти, і дорослі
Чарівні палички, які люблять і діти, і дорослі

20 вересня щорічно відзначають гастрономічне свято - День сирних паличок. Сирні палички корисні тим, що можуть швидко вгамувати голод. Якщо до обіду чи вечері далеко, а шлунок не проти підкріпитися, то сирні палички - те, що потрібно. Ситне перекушування, яке, втім, не здатне зіпсувати апетит. Крім того, такі палички здатні покращувати настрій.

Для класичних рецептів сирних паличок необхідно брати моцарелу. Однак цей сир можна замінити без шкоди для смаку на такий сир, який буде добре плавитися, перетворюючись на тягучу масу. Але не той, що при нагріванні перетвориться на розплавлений жир. Найкращим рішенням стануть розсільні сири: сулугуні, бринза або адигейська. Як альтернативу можна використовувати тверді та напівтверді сири: гауда, маасдам, тильзітер або пошехонський.

Якою буде погода

  • Якщо на хвойних деревах шишки низько ростуть, то незабаром вдарять морози.
  • Заморозки цього дня передвіщають сніжну зиму.
  • Якщо шишки широко розкриті, то буде потепління, а якщо лусочки на шишках щільно закриті, то незабаром похолодає.

Що не можна робити 20 вересня

  • Не можна позичати посуд та кухонне начиння сьогодні.
  • Цього дня не можна нікого обманювати, інакше ваша брехня швидко розкриється.
  • Також не варто довіряти незнайомцям, які обіцяють легкий заробіток та швидкі гроші - цього дня активізується багато шахраїв.
  • Жінкам не можна сваритися та сперечатися зі свекрухою, інакше стосунки зіпсуються надовго.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube