Жінка скаржиться на слабку напругу в мережі - у ДТЕК пояснили, як діяти в такій ситуації

Жінка не може займатися хатніми справами, бо її техніка відключається

ДТЕК
Жінка скаржиться на дії ДТЕК, адже в неї вийшов з ладу вже другий стабілізатор напруги

Жінка незадоволена слабкою напругою в мережі. Вона звернула увагу на нові стандарти напруги в мережі, яка повинна бути 230 вольтів. Однак на її вулиці вже декілька днів напруга не підіймається вище 215 вольтів. Відповідний коментар клієнтка залишила 2 травня під публікацією ДТЕК Дніпровські електромережі. 

Вона не має змоги попрати, прибирати та приготувати їжу, бо техніка відключається. У неї вже другий стабілізатор напруги полетів, не витримав таких перепадів.

"Згідно з новими стандартами напруга в мережі повинна бути 230 вольтів. А у нас, по вулиці Дніпровське шосе, буд. від 2 по 26 (місто Кривий Ріг) вже третій день поспіль напруга не підіймається вище 215. І то за одну хвилину напруга так скаче...то 207 і зразу ж 216, потім знову по тій же схемі: то вверх, то вниз. Тільки вночі вона стає 220 вольтів. Коли був стандарт, що напруга повинна бути 220 В, то й проблеми такої не було, навіть вночі іноді бувала і 230 і 240. Що зараз змінилося, чому вона так скаче і чому така маленька. Неможливо нормально ні попрати, ні поприбирати, та їжу приготувати, бо техніка відключається. У мене вже другий стабілізатор напруги полетів, не витримав таких перепадів. Згідно з щоденною інформацією Укренерго, споживання електроенергії відповідає сезонним показникам, то чому така слабка напруга в мережі?", - цікавиться жінка. 

Реакція ДТЕК на скаргу жінки 

У ДТЕК відреагували на скаргу жінки. Там вказують, що при виведенні з ладу техніки у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де можна отримати офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім'я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне звернення та надасть офіційну відповідь. 

"Ми розуміємо як важливо нашим клієнтам мати надійне та якісне електропостачання та звертаємо вашу увагу, що до фактичного вступу в силу нових стандартів максимально допустимі відхилення параметрів напруги в мережі 10% від 220 в тобто 198 в - 242 в. Усі електроприлади, розраховані на 220 в, коректно працюють у діапазоні чинних стандартів. Якщо у вас вже вийшла з ладу техніка у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де ви отримаєте офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім'я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне ваше звернення та надасть офіційну відповідь. І якщо параметри напруги, за чинними стандартами, не відповідатимуть нормі для подачі заявки на якість електроенергії, ви можете скористатися каналами самообслуговування. Наші чат-боти в Telegram https://cutt.ly/IeE7b0YL та Viber https://cutt.ly/UeE7nwCZ, які можна знайти по назві: ДТЕК Дніпровські електромережі. Для реєстрації використовуйте свій особовий рахунок, який ми надіслали в особисті повідомлення. В чат-боті Ви також можете перевіряти статус поданої заявки", - заявили у ДТЕК.

Напруга за євростандартами: з 1 липня в Україні зміняться правила постачання електроенергії

Раніше ми писали, що в Україні з 1 липня 2025 року почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема – перехід на номінальну напругу 230/400 В. Одне з ключових нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В).

"Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори", – йшлося у повідомленні Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16 квітня. 

Окрім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності, оскільки електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності. У Нацкомісії зауважили, що відповідно до наказу Національного органу стандартизації ДП "УкрНДНЦ" від 23 травня 2024 року №179 було ухвалено нову редакцію відповідного національного стандарту, гармонізованого з європейським. Цей стандарт набрав чинності з 1 березня 2025 року. У зв'язку з цим, а також із метою удосконалення вимог Кодексу систем розподілу та адаптації до нових технічних норм і графіків споживання, регулятор на засіданні 15 квітня ухвалив постанову "Про затвердження змін до Кодексу систем розподілу". Документ, зокрема, уточнює положення щодо впровадження нових значень рівнів напруги через новий стандарт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube