Угода про копалини не пов'язана з мирними переговорами - Держдеп

Водночас речниця відомства зазначила, що укладення угоди про надра вказує на зміцнення українсько-американського партнерства

Угода про надра
У Держдепі зробили заяву про мінеральну угоду. Колаж: Інформатор, Getty Images

Укладена угода про корисні копалини між Києвом та Вашингтоном та переговори про припинення вогню в Україні - це два окремі процеси. Так вважають у США. Документ про економічне партнерство не пов'язаний з перемовинами про мирне врегулювання.

Про це під час брифінгу 8 травня повідомила речниця Держдепартаменту США Теммі Брюс. Вона сказала про "окрему динаміку" процесів.

"Угода про економічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною - це окрема динаміка. Це щось, що, безсумнівно, має тривати і забезпечувати… надходження коштів у майбутньому для відновлення [України] після закінчення конфлікту", - зауважила вона.

Водночас, підписання цього документу вказує на зміцнення українсько-американського партнерства. А це, за її словами, може допомогти Україні у майбутньому.

"Як ми вже казали, дружба зі Сполученими Штатами може допомогти вашій країні, зробити її безпечнішою і відкрити майбутнє для людей", - додала Брюс.

Угода про надра

Верховна Рада підтримала ратифікацію Угоди про копалини між США та Україною. Відповідний документ за основу та в цілому прийняли у четвер, 8 травня. "За" проголосували 338 народних депутатів.

30 квітня Україна та Сполучені Штати підписали договір про економічну співпрацю, який передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, а також створення фонду для інвестицій у відновлення країни.

За інформацією народної депутатки Марʼяни Безуглої, перед ратифікацією, проєкт документа двічі проходив голосування на парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 

Йдеться саме про першу Угоду, яка стосується засад економічної співпраці у сфері стратегічної сировини. Дві інші, що мають технічний характер, не потребують ратифікації Верховною Радою.

Документ передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, створення спільного інвестиційного фонду відбудови, а також закріплює низку принципових позицій, серед яких:

  • повний суверенітет України над власними ресурсами;
  • недопущення конфлікту з європейським законодавством та міжнародними зобовʼязаннями;
  • чітке регулювання власності та контролю з боку української держави.

Цікаво, що в Угоді також міститься згадка про військову допомогу США. Усі майбутні пакети оборонної підтримки, включно з озброєнням, технологіями чи навчанням, будуть зараховуватися як капітальний внесок Сполучених Штатів у спільний фонд. Це має стати додатковим інструментом захисту американських інвестицій в умовах війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube