До британських санкційних списків внесуть танкери, які становлять ядро російського тіньового флоту
Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер 9 травня оголосить про найбільший пакет санкцій, націлений на тіньовий флот Росії. Під обмеження потраплять сто суден. Це посилить тиск на російського правителя Володимира Путіна і захистить критично важливу національну інфраструктуру Великої Британії та Європи.
Про це йдеться на сайті британського уряду. Зазначається, що Британія в п'ятницю внесе до санкційних списків до 100 танкерів російського тіньового флоту. Ці танкери становлять ядро російського тіньового флоту, що вивозить нафту на експорт, і з початку 2024 року перевезли нафти на 24 млрд доларів.
Стармер планує оголосити про санкції 9 травня на саміті представників країн Об'єднаних експедиційних сил (JEF) у столиці Норвегії Осло. До JEF входять 10 країн: Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Нідерландів, Швеції та Великої Британії. Раніше Британія вже ввела санкції проти кількох десятків танкерів, що перевозять російську нафту.
"Новий пакет означатиме, що Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна", - йдеться в заяві.
Прем'єр Британії наголосив, що кожен крок, спрямований на посилення тиску на Росію та досягнення справедливого і сталого миру в Україні, є кроком до безпеки та процвітання у Великій Британії.
"Загрозу нашій національній безпеці з боку Росії не можна недооцінювати, тому ми зробимо все можливе, щоб зруйнувати його (Путіна) тіньовий флот, позбавити його військову машину доходів від нафти і захистити підводну інфраструктуру, на яку ми покладаємося в нашому повсякденному житті", - заявив він.
Британський уряд також нагадує, що танкери тіньового флоту не тільки допомагають Москві заробляти на війну в Україні, а й пошкоджують підводні кабелі в Європі. Лідери країн-учасниць Об'єднаних експедиційних сил збираються в п'ятницю в Осло обговорити, зокрема, й охорону підводної інфраструктури.
У 17-му пакеті санкцій ЄС теж планує зосередитись на експортному контролі, "тіньовому флоті" та третіх країнах, які сприяють війні РФ. Пакет мають підготувати до засідання Ради ЄС у закордонних справах у травні 2025 року.
Американська сторона вже подовжила заборону для російських суден на вхід у порти, а також розглядає ініціативу сенатора Ліндсі Грема про 500% мита для країн, що торгують із Росією. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак вже привітав законодавчу ініціативу сенатора Ліндсі Грема щодо запровадження нових санкцій проти Росії.