В цей день народилися український актор Володимир Шумко та телеведучий Віктор Дяченко
Сьогодні, 9 травня, православна церква України відзначає день пророка Ісаї. В цей день святкують іменини Василь, Дмитро, Йосип, Микола, Семен. До кінця року залишається 236 днів. А віряни уважно стежать за погодою: цілий день похмуро - найближчі дні будуть дощовими.
Походив із царського роду, був сином святого пророка Амоса. Був одружений, мав сина. Ісая був покликаний Богом до пророчого служіння за царювання царя Іудеї - Озії, і пророкував близько шістдесяти років за Іоафама, Ахаза, Єзекії та Манасії. Він вважається одним із великих пророків.
Через ясність пророцтва про народження, життя і особливо страждання Іісуса Христа, Його Воскресіння із мертвих пророка Ісаю називають старозавітним євангелістом. Під час облоги Єрусалима він, помолившись, вивів із-під гори Сіон джерело води, яке було названо Силоам - дослівно "послане від Бога".
Помер святий пророк мученицьки - за велінням царя Манасії він був перепиляний деревʼяною пилкою.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості й віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало наріжним каменем ЄС.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи! У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
Сьогодні українці захищають цінності європейців на своїй території - цими цінностями є мир, демократія, свобода слова та незалежної преси, свобода особистості, економічні свободи тощо. РФ неспровоковано вторглася на територію України, прагнучи захопити її всю, розширивши власний вплив на Захід.
Тож Європі саме час усвідомити всі небезпеки та підтримувати нашу країну в якості союзників у протистоянні дикому "руському міру" як антицивілізації та мороку. Разом з українцями - до перемоги!
В Італії, де була придумана виделка, вона спочатку використовувалася як прилад для нарізання, а не для їжі. Згодом вона стала незамінною для їжі макаронами, які на той час набували популярності в Європі.
Цікаво, що до цього часу в багатьох культурах люди їли руками або використовували лише ножі й ложки. Наприклад, у Франції виделка стала популярною лише в XVII столітті, а до цього часу навіть аристократія користувалася переважно ножами та ложками.
Магнітні літери походять з 1960-х років, коли вони були розроблені для космічної галузі, щоб допомогти у відстеженні та складанні карт. Лише у 1972 році компанія Fisher-Price представила перші магнітні літери з твердого пластику як навчальні іграшки.
Це перетворило вивчення алфавіту на ігровий досвід для малюків! Отже, день магнітної абетки - це нагадування про важливість створення радісної атмосфери у процесі навчання, про ігрові інструменти у педагогіці. Тож святкуймо радість навчання у цей день та щодня!
Ґудзик - значимий винахід людства! Ґудзики існують тисячі років і використовуються як для застібання одягу, так і для його прикрашання. Також ґудзики є важливим елементом декорування не лише одягу, а й елементів інтер’єру, у рукоділлі та скрапбукінгу. Крім того, колекціонування ґудзиків - є доволі популярним в наш час хобі!
У День ґудзиків одягайте щось із ґудзиками! День ґудзиків - весела та святкова подія, яка вшановує скромний ґудзик і всі способи, за допомогою яких він робить наше життя легшим, зручнішим, красивішим і цікавішим.