США передбачали завищені вимоги Росії для припинення війни проти України, але Москві не варто очікувати забагато
Віцепрезидент США Джей Ді Венс підтвердив, що його країна дійсно може вийти з мирних переговорів щодо війни в Україні. Це станеться, якщо Москва вестиме себе недобросовісно. Крім того, він заявив, що РФ не отримає більше територій, ніж змогла завоювати.
Однак американці від початку передбачали завищені вимоги Росії. Про це Венс сказав в інтерв'ю Fox News.
"США відмовляться від переговорів, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Президент [Дональд Трамп] скаже, що ми виходимо з цієї справи", - наголосив Джей Ді Венс.
За його словами, нині ситуація залежить від позиції та умов Кремля. Американська ж позиція полягає у тому, щоб покласти на стіл переговорів "конкретний мирний план".
"Побачимо, що з цього вийде, звичайно, але ми знали, що Росія проситиме занадто багато, тому що в Росії сприйняття ситуації базується на тому, що вони перемагають у війні. І, звичайно, українці хотіли б припинити вогонь частково через те, що останні кілька місяців для них справи йшли не дуже добре", - підкреслив мериканський віцепрезидент.
Венс вважає, що сам факт мирних переговорів вже є прогресом. Втім, Вашингтон, як він зазначив, хоче, щоб Україна залишалася суверенною і не розпадалася.
"Ми не хочемо розпаду України. Ми хочемо, щоб Україна залишалася суверенною країною. Тож Росія не може очікувати, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала. І це одна з речей, які вони записали в тому початковому мирному плані", - зауважив політик.
Він додав, що вихід з переговорного процесу означатиме, що "Росія, і Україна будуть змушені вирішувати цю проблему без порад і без посередництва Сполучених Штатів". На його думку, такий сценарій не буде вигідним для жодної зі сторін - включно з американською.
"Те, що українці пропонують конкретну пропозицію, - це прорив. Але ми маємо спробувати зблизити ці сторони, щоб досягти тривалого миру. Тож продовжимо працювати над цим, поки не вирішимо, що в кінцевому підсумку не зможемо досягти більшого прогресу", - підсумував Венс.
Напередодні турецькі ЗМІ написали, що Дональд Трамп попросив турецького лідера Реджепа Ердогана виступити посередником в переговорах між Україною та Росією. Ердоган позитивно поставився до цієї пропозиції. Повідомляється, що Вашингтон "з нетерпінням чекає на допомогу" Анкари.
Володимир Путін під час пресконференції із Сі Цзіньпіном 8 травня згадав, що у Москві з розмахом зустрічали Китайський новий рік (або новий рік за місячним календарем). При цьому камера російських пропагандистів показала лідера Китаю - він заплющив очі. Путін намагається продемонструвати Сі Цзіньпіну граничну лояльність, адже тому не подобаються переговори, що правитель РФ веде із США.
Туреччина та Китай можуть стати посередниками у мирних переговорах між Україною та Росією. Такий сценарий можливий, якщо США вирішать вийти із процесу. І Пекін, і Анкара мають засоби для того, щоб змусити Володимира Путіна сісти за стіл перемовин.
Нагадаємо, Володимир Зеленський у четвер, 8 травня, провів телефонну розмову з американським лідером Дональдом Трампом. Вони обговорили спільні дії щодо мирних переговорів - зокрема, тиск на Росію. Також поговорили про реальну ситуацію на фронті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.