Процедури мають супроводжуватися чіткими дисциплінарними та антикорупційними правилами, спрямованими на усунення реальних корупційних ризиків
Україна на своєму шляху до вступу у ЄС має провести дві важливі зміни: реформувати Національну поліцію та Державне бюро розслідувань (ДБР). Обидві реформи слід провести протягом найближчого 2025 року. При цьому відбір кандидатів має відповідати чітким правилам без можливих корупційних ризиків.
Про те, що Україна має реформувати ДБР на Нацполіцію, йдеться у новому звіті Європейської комісії. Зазначається, що Єврокомісія закликає запровадити відбір за участю "незалежних експертів" на керівні посади у поліції та ДБР як у центральному, так і регіональному офісах.
"Впровадити прозорі та засновані на процедурі відбору призначення на керівні посади у центральних та регіональних офісах Національної поліції та Державного бюро розслідувань із залученням незалежних експертів", - йдеться у звіті.
Ці процедури мають супроводжуватися чіткими дисциплінарними та антикорупційними правилами, адаптованими до місцевого контексту та спрямованими на усунення реальних корупційних ризиків, - йдеться у документі.
Єврокомісія наголошує на необхідності подальшої боротьби з організованою злочинністю та корупцією на високому рівні. Крім того, слід провести реформи у держуправлінні та децентралізації.
У грудні 2023 року Європейська Рада рекомендувала розпочати з Україною офіційні переговори про вступ до ЄС. Це сталося попри ультиматуми від Угорщини. Наприкінці квітня цього року президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна виконала всі необхідні умови для реального початку перемовин щодо вступу до Євросоюзу. Очільник держави тоді наголосив, що тепер свої зобов’язання має виконати сторона ЄС.
Європейська комісія 7 червня оцінила, що Україна та Молдова виконали всі передумови для початку офіційних переговорів. Виконавча влада ЄС вимагала від Києва заходів для боротьби з корупцією та впливом олігархів. Комісія також вимагала кращого захисту нацменшин, на чому наполягав Будапешт, через присутність в Україні угорської громади.
25 червня стартувала міжурядова конференція сторін, яка є першим етапом переговорів про вступ України до Євросоюзу. Стефанішина заявила, що Україна планує повністю підготуватися до вступу до ЄС до 2030 року.
Нагадаємо, в ЄС хочуть змінити порядок вступу нових країн. У зв’язку з цим, Україна може отримати низку переваг.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.