«HORA» об’єднує українські та румунські етнічні мотиви, переосмислюючи фольклорну тему жіночої свободи та сили в свіжому звучанні. Мелодика та інтонації двох мов зійшлися, створюючи справжній «танець культур», а старий фольклор набув нового, сучасного характеру.
Одержувач субсидії має 30 днів, щоб повідомити ПФУ про перебування члена домогосподарства за кордоном понад 60 днів у періоді призначення допомоги
Багато українців, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, стикаються з питанням: що робити, якщо хтось із домогосподарства виїхав за кордон і отримав тимчасовий захист? Пенсійний фонд України наголошує: повідомити обов'язково.
«Після повідомлення така особа не включається до складу домогосподарства, і соціальні норми житла та нормативи ЖКП на неї не розраховуються», — пояснюють у Фонді.
Не повідомили? Виплата субсидії припиняється — це стосується й верифікації від Мінфіну. Тож не ризикуйте: зверніться до сервісного центру ПФУ особисто, поштою чи онлайн.
З жовтня 2025-го розпочався опалювальний сезон, і ПФУ автоматично перепризначив субсидії для тих, хто вже отримував її або мав «нульову» на літо. Не потрібно звертатися, якщо змін не було. Але якщо виїзд за кордон — це зміна складу домогосподарства, повідомте негайно.