Угорщина домоглася включення своїх вимог про повернення прав угорцям Закарпаття до рамкового документа переговорів з Україною щодо її вступу до ЄС
До документа про переговори з Україною стосовно вступу до Європейського Союзу включено вимоги Угорщини щодо захисту прав національних меншин. Угорщина досягла успіху у включенні своїх вимог після тривалих обговорень у Брюсселі. В документі йдеться про обов'язок України повернути права, відібрані у угорців Закарпаття.
Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у своєму Facebook. Він зазначив, що в документі йдеться про те, що "Україна має повернути права, відібрані у угорців Закарпаття за останні кілька років."
"Після гарячих дебатів 14 червня у Брюсселі було досягнуто згоди: всі угорські умови були включені до рамкового документа переговорів з Україною," - написав Сійярто.
Міністр закордонних справ Петер Сіярто каже, що всі наполягають на тому, що повага до прав національних меншин повинна бути однією з умов будь-якого прогресу.
"Деякі країни-учасники не хотіли це визнавати, але ми чітко дали зрозуміти, що вимагаємо відновлення прав меншин, що сприятимуть збереженню національної самобутності та вивченню рідної мови" - додав Сіярто.
Обговорення старту переговорів щодо вступу України до ЄС не просувалося з 7 червня. Причиною стало те, що Угорщина знову виступила із запереченнями. І тому більшість країн схвалила початок переговорів щодо вступу України до ЄС, окрім Угорщини, ще минулого тижня.
Нагадаємо, що в оголошеному висновку ЄК було зазначено, що країна продовжує систематичні зусилля щодо приєднання до ЄС та успішно виконала всі чотири додаткові кроки-реформи. Politico повідомляло, що Європейський Союз прагне не зволікати з офіційним початком переговорів про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Оскільки з 1 липня головування в Раді ЄС передасться Угорщині, Єврокомісія планує запустити процес до цієї дати.
Тим часом The Times вважає, що вступ України в ЄС може затягнутись щонайменше до 2030 року. Також можливо, що Київ планує приєднатися до ЄС до наступного десятиліття, а саме до 2040 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.