Європейська Рада рекомендує розпочати з Україною та Молдовою офіційні переговори про вступ до ЄС
Європейська Рада рекомендує розпочати з Україною та Молдовою офіційні переговори про вступ до ЄС попри ультиматуми від Угорщини. Також країни-члени ЄС закликають прискорити надання Україні обіцяного 1 млн боєприпасів, які мають поступити в країну до березня 2024 року. Формулювання про те, що Європейський Союз відкриває для України офіційні переговори про вступ міститься у чернетці підсумкової декларації саміту.
Про це повідомляє ТСН.ua, зазначаючи, що формулювання цього документа ще можуть змінитися. Бо ж сам саміт ЄС, який розпочався 14 грудня, продовжиться ще один день.
Зокрема, у чернетці підсумкової декларації саміту ЄС йдеться про те, що країни-члени зобовʼязуються продовжити забезпечувати нагальні військові й оборонні потреби України. Зокрема, Європейська Рада наголошує на важливості своєчасної, передбачуваної та сталої військової підтримки для України через Європейський фонд миру та Місію військової допомоги ЄС, а також через пряму двосторонню допомогу держав-членів.
"Європейська Рада наголошує на нагальній необхідності прискорити доправлення ракет і боєприпасів, зокрема в рамках ініціативи щодо одного мільйона артилерійських боєприпасів, а також надати Україні більше систем ППО", - йдеться у документі.
Також лідери країн-членів ЄС висловлюють підтримку проведенню Глобального саміту миру, покликаного покласти край війні росії проти України на основі Формули миру президента Зеленського, створення трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, майбутнього механізму компенсацій (репарацій - ред.) та скерування на адресу України доходів від заморожених російських активів.
Крім цього, Європейська Рада повторює свій терміновий заклик до росії та Білорусі негайно забезпечити безпечне повернення в Україну всіх незаконно депортованих і переміщених українських дітей та інших цивільних осіб, а також засуджує продовження військової підтримки агресивної війни росії з боку Ірану, Білорусі та КНДР.
Досі рішення про відкриття для України офіційних переговорів про вступ до ЄС блокував угорський премʼєр Віктор Орбан. Також до позиції Угорщини доєдналася Словаччина (щоправда, потім премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо передумав - ред.). Відомо, що напружені дискусії триватимуть до останньої хвилини цього саміту в Брюсселі.
З критикою позиції Будапешта виступив очільник МЗС Люксембургу Ксавʼє Бетель. Він заявив, що Угорщина має памʼятати, у якому стані сама приєднувалась до ЄС у 2004 році. За словами дипломата, якби Євросоюз зважав на економічний фактор, як це робить Будапешт стосовно вступу України до союзу, угорська держава в теперішній час не стала б членом блоку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.