Замість МСЕК з'являться мультидисциплінарні команди
В Україні працюють над впровадженням нової системи соціального страхування – єПотенціал. Команда Мінсоцполітики розробила проєкт закону, який вже винесено на обговорення, що передбачає низку змін. Зокрема, замість МСЕК, інвалідність встановлюватиметься за висновками мультидисциплінарних команд з використанням цифрових інструментів. А для визначення заходів підтримки проводитиметься оцінка працездатності, тобто здатності людини повернутися до роботи і отримувати власний дохід. Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Для людей, здоровʼя яких зазнало суттєвих втрат, і які втратили працездатність, – страхові виплати стануть більшими. А якщо після реабілітації людина спроможна працювати, забезпечувати себе самостійно, держава надасть максимальну допомогу у безкоштовних ліках, допоміжних засобах реабілітації, соціальних послугах, працевлаштуванні, навчанні/перенавчанні, за потреби. Крім того, законопроєкт подовжує захист людини від звільнення через непрацездатність і дає їй можливість оплачувано відновлювати своє здоров'я та реабілітуватися більше як рік. Серед інших важливих нововведень законопроєкту:
В рамках реформи статус інвалідності залишається без змін. Інвалідність буде встановлюватися за висновком мультидисциплінарної команди з використанням цифрових інструментів. Оцінка працездатності відбуватиметься після проходження людиною реабілітації, дистанційно та анонімно. Залежно від ступеня працездатності, людина отримуватиме допомогу та щомісячну страхову виплату. Якщо відбулась повна втрата працездатності і людина більше не може працювати, – щомісячна фінансова підтримка від держави забезпечить їй гідне існування. Крім того, в рамках реформи передбачається впровадження електронного кейс-менеджменту. Він поєднає соціальні та медичні дані і зробить процеси підтримки більш прозорими та оперативними, а також допоможе зменшити бюрократію і підвищити швидкість та зручність отримання допомоги.
"Реформа не передбачає зменшення жодних виплат чи соціальних гарантій. Люди, які отримують пенсії по інвалідності, продовжуватимуть отримувати всі належні виплати в повному обсязі", - додали у Мінсоцполітики.
Уряд 28 жовтня на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК, який передбачає:
Система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональна ж вертикаль включає 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій. Управління діяльністю обласних бюро МСЕК здійснює керівник, який призначається та звільняється засновником - обласною радою. Тобто керівники місцевих комісій призначаються розпорядженням голови обласної ради на підставі рішення обласної ради.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.