Першим етапом стала міжурядова конференція, на яку прибула українська делегація з 13 осіб
У Люксембурзі у вівторок, 25 червня, стартувала міжурядова конференція (МУК) сторін, яка є першим етапом переговорів про вступ України до Євросоюзу. Туди прибула українська делегація з 13 осіб. Її очолила віцепрем’єр-міністерка України Ольга Стефанішина.
За її словами, Україна планує повністю підготуватися до вступу до ЄС до 2030 року. Про це йдеться у матеріалі DW.
Відомо, що на МУК прибули міністри всіх 27 країн-членів блоку. Керує делегацією Хаджа Лахбіб – глава МЗС Бельгії, що головує в Раді ЄС.
“Це історичний момент для всіх нас, який знаменує собою нову віху в наших відносинах. Переговори про вступ, які ми починаємо сьогодні, будуть суворими і трудомісткими. Ми впевнені у вашій здатності довести їх до успішного завершення, проявляючи рішучість і самовіддачу. Ми будемо підтримувати вас у ваших зусиллях і з нетерпінням чекаємо моменту, коли зможемо прийняти вас як повноправного члена Європейського Союзу”, – наголосила Стефанішина, відкриваючи конференцію.
Ймовірно, вже у липні розпочнеться скринінг – підготовчий процес до основної частини переговорів. Під час двосторонніх зустрічей Україна представить рівень наближення свого законодавства до права ЄС за 35 переговорними главами. Цей етап завершиться звітом Єврокомісії про відповідність законодавства України праву ЄС за кожною з глав. Такий процес триває не менше року, але, за словами європейський високопосадовців, з Україною та Молдовою він може закінчитися раніше.
Після скринінгу стартує перший блок переговорів з глав 23 (судова система та основні права) і 24 (правосуддя, свобода і безпека). Його мета полягає у тому, щоб кандидати ухвалили європейське законодавство і забезпечили його повне дотримання при вступі в блок. Звершиться ж переговорний процес тільки після закриття всіх переговорних глав, згрупованих у 6 тематичних блоків.
У грудні 2023 року Європейська Рада рекомендувала розпочати з Україною офіційні переговори про вступ до ЄС. Це сталося попри ультиматуми від Угорщини. Наприкінці квітня цього року президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна виконала всі необхідні умови для реального початку перемовин щодо вступу до Євросоюзу. Очільник держави тоді наголосив, що тепер свої зобов’язання має виконати сторона ЄС.
Європейська комісія 7 червня оцінила, що Україна та Молдова виконали всі передумови для початку офіційних переговорів. Виконавча влада ЄС вимагала від Києва заходів для боротьби з корупцією та впливом олігархів. Комісія також вимагала кращого захисту нацменшин, на чому наполягав Будапешт, через присутність в Україні угорської громади.
Нагадаємо, в ЄС хочуть змінити порядок вступу нових країн. У зв’язку з цим, Україна може отримати низку переваг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.