Лула да Сілва вважає, що мирне врегулювання конфлікту між Україною і РФ можливе тільки шляхом переговорів
Президент Бразилії Лула да Сілва розповів, чому не поїде на саміт миру, який пройде 15-16 червня у Швейцарії. Він переконаний, що мирне врегулювання конфлікту між Україною і Росією можливе тільки шляхом переговорів. Сілва вважає, що військового шляху вирішення цієї проблеми не існує.
Про це він заявив в інтерв'ю La Repubblica. Сілва нагадав слова колишнього генсека ООН Кофі Аннана, що "мир не встановлюється між друзями, він встановлюється між ворогами".
"Бразилія засудила дії Росії в Україні. Однак ми вважаємо, що військового вирішення цього конфлікту не буде, і що сторона не може вести переговори про мир самостійно, не беручи до уваги іншу сторону", - заявив Лула да Сілва.
Також бразильський президент закликав до реформи ООН, яка розширить склад Радбезу і позбавивить членів права вето, бо його постійні члени "сприяли вторгненням в останні десятиліття, наприклад, до Іраку та Лівії".
Нагадаємо, що бразильського лідера запрошував уряд Швейцарії. Зокрема, канцлер країни Ігнасіо Кассіс дуже наполягав на присутності президента Бразилії на зустрічі. Але, за словами бразильських дипломатичних джерел, Лула та міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйре зустрілися цього тижня та вирішили, що делегацію, яка представлятиме країну на саміті, президент очолювати не буде. Хто буде в чолі делегації - невідомо. Також повідомлялося, що у Бразилії дійшли висновку, що "немає сенсу брати участь у саміті, який не представляє обидві сторони конфлікту".
Глобальний саміт миру пройде з 15 по 16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток. На зустріч запрошено делегації понад 160 країн, частина ще не підтвердили свою участь, а Москву не запрошували. 24 травня Bloomberg повідомило, що Джо Байден, ймовірно, не прийме запрошення через те, що дата саміту суперечить президентській виборчій кампанії та зустрічам з виборцями, які в той час проводяться в Каліфорнії.
Також нещодавно Зеленський заявив, що Китай намагається зірвати саміт. Участь Китаю була б вагомим здобутком західної та української дипломатії, оскільки це гарантувало б більше залучення Глобального Півдня. Пекін до останнього тримав інтригу, але після зустрічі Путіна з очільником КНР відмовився від участі.
Президентка Швейцарії Віола Амхерд не виключає можливості проведення конференції з Росією після саміту. Вона також підкреслила, що Швейцарія не повинна покладатися лише на своїх сусідів та НАТО в питаннях оборони, і закликала до перегляду політики нейтралітету країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.