На Саміті планується створити діалогову платформу
Президентка Швейцарії Віола Амхерд не виключає можливості проведення конференції з Росією після майбутньої мирної конференції з Україною, яка має відбутися в Швейцарії. Вона також підкреслила, що Швейцарія не повинна покладатися лише на своїх сусідів та НАТО в питаннях оборони, і закликала до перегляду політики нейтралітету країни.
Як пише видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, Амхерд визнає, що мирна угода з Україною навряд чи буде підписана на першій конференції. Утім, така ймовірність існує у майбутньому.
Амхерд вважає, що для досягнення миру необхідна участь обох сторін. Відтак Росія може бути запрошена на наступну конференцію.
"Нам зрозуміло, що за підсумками саміту ми не підпишемо мирної угоди. Для миру обидві сторони мають бути за столом переговорів", - сказала Амхерд.
Витрати на оборону Швейцарії очікуються на рівні одного відсотка ВВП до 2035 року, що значно нижче від 2% НАТО. Амхерд вважає, що Швейцарія не повинна залежати від своїх сусідів або НАТО в питаннях оборони.
Політика нейтралітету Швейцарії ґрунтується на Гаазькій конвенції про сухопутну війну 1907 року. Амхерд вважає, що цю конвенцію, яка була прийнята в часи, коли війна ще вважалася законним засобом, необхідно переглянути з урахуванням права на самозахист та заборони сили, закріплених у Статуті ООН.
Швейцарія може розглянути можливість продажу списаних танків Leopard 1 німецькій компанії Rheinmetall, якщо буде вирішено питання власності. Амхерд також відкрита до пропозиції міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса передати Швейцарії замовлені бойові ракети Patriot, щоб Бундесвер міг передати Україні свої існуючі системи.
Саміт із врегулювання конфлікту в Україні без участі Росії пройде з 15 по 16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток. На зустріч запрошено делегації понад 160 країн. Понад 100 країн підтвердили свою участь.
На заході планують обговорювати деякі пункти із "формули миру" президента України Володимира Зеленського. Зокрема мова йде про питання ядерної та продовольчу безпеки, обмін військовополоненими у форматі "всіх на всіх", повернення українських дітей, яких незаконно вивезли до Росії.
24 травня агентство Bloomberg повідомило, що Джо Байден, ймовірно, не прийме запрошення через те, що дата саміту суперечить президентській виборчій кампанії та зустрічам з виборцями, які в той час проводяться в Каліфорнії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.