Саміт миру в Швейцарії: в проєкті комюніке йдеться, що "усі сторони" мають бути залучені до мирного процесу - ЗМІ

Документ наразі перебуває в процесі опрацювання, а його текст може бути змінений перед остаточним затвердженням

Саміт миру в Швейцарії
У проєкті комюніке саміту миру у Швейцарії вказано, що у мирні переговори мають бути залучені представники всіх сторін після досягнення угод

На майбутньому саміті миру в Швейцарії може бути прийнята заява, яка підкреслить необхідність участі "усіх сторін" у мирному процесі. Учасники саміту можуть дійти згоди щодо майбутніх мирних переговорів. Вони розпочнуться після досягнення домовленостей щодо ядерної безпеки, продовольчої безпеки, а також повернення військовополонених і викрадених дітей.

Про це йдеться в проєкті комюніке саміту миру в Швейцарії, який є у розпорядженні Радіо Свобода. Версія документа є попередньою і може бути відредагована перед фінальним затвердженням.

Зазначається, що у підсумковій заяві, згадка про представників Російської Федерації замінена на "всі сторони". Зокрема замість "війна Росії" проти України замінено на "російська агресія".

"Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає участі й діалогу між усіма сторонами. Тому ми вирішили вжити конкретних кроків у майбутньому у вищезазначених сферах з подальшим залучення представників усіх сторін. Статут Організації Об’єднаних Націй, зокрема принципи поваги до територіальної цілісності й суверенітету всіх держав, може і буде служити основою в досягненні всебічного, справедливого і міцного миру в Україні", – йдеться в проєкті.

Раніше агентство Bloomberg також писало, що проєкт рішення Глобального саміту миру передбачає можливість подальшого залучення представників Росії до переговорів щодо української "формули миру". Bloomberg зазначає, що цілі Саміту миру у Швейцарії звузилися порівняно з українською Формулою миру з 10 пунктів, у спробі забезпечити участь якомога більшої кількості лідерів.

Глобальний саміт миру

Глобальний саміт миру пройде з 15 по 16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток. На зустріч запрошено делегації понад 160 країн, частина ще не підтвердили свою участь, а Москву не запрошували. 24 травня Bloomberg повідомило, що Джо Байден, ймовірно, не прийме запрошення через те, що дата саміту суперечить президентській виборчій кампанії та зустрічам з виборцями, які в той час проводяться в Каліфорнії.

Також нещодавно Зеленський заявив, що Китай намагається зірвати саміт. Участь Китаю була б вагомим здобутком західної та української дипломатії, оскільки це гарантувало б більше залучення Глобального Півдня. Пекін до останнього тримав інтригу, але після зустрічі Путіна з очільником КНР відмовився від участі.

Нагадаємо, що президентка Швейцарії Віола Амхерд не виключає можливості проведення конференції з Росією після саміту. Вона також підкреслила, що Швейцарія не повинна покладатися лише на своїх сусідів та НАТО в питаннях оборони, і закликала до перегляду політики нейтралітету країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube