Мінреінтеграції планує створити єдиний реєстр українських школярів, що виїхали за кордон, на базі державного ліцею Міжнародна українська школа
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій планує вести облік школярів, які виїхали з України. Єдиний реєстр хочуть зробити на базі державного ліцею Міжнародна українська школа. Українські особові справи для вступу в МУШ можна надіслати поштою.
Як повідомляє міністерство у Telegram, це питання обговорили у вівторок 9 квітня з учасниками спеціальної наради під головуванням віце-прем'єра Ірини Верещук.
"Існує потреба в запровадженні єдиного електронного обліку українських учнів за кордоном. До прикладу, досить багато учнів здобувають освіту або є екстернами Державного ліцею Міжнародна українська школа (МУШ). Українські особові справи для вступу в МУШ можна надіслати поштою", - йдеться у повідомленні.
У міністерстві пояснюють, що проблема полягає в системному рішенні для всіх учнів за кордоном, щоб кожен міг навчатися в українській школі й не "загубився". За задумом чиновників, МУШ має стати освітнім осередком, який акумулюватиме всю співпрацю з українськими школами за кордоном.
Раніше в Мінреінтеграції розповідали про випадки, коли до статусних дітей, які виїхали за кордон у цілях безпеки, помилково намагаються застосувати норми місцевого законодавства. Це може призвести до наслідків, які суперечать інтересам дитини як громадянина України. Наприклад, влаштування дитини в сімʼю іноземців чи насильне переміщення в навчальний заклад суперечить українському законодавству.
Основна юридична помилка - до шукачів тимчасового захисту з України застосовують статтю 6 Конвенції про юрисдикцію, право, співробітництво та відповідальність за захист дітей від 1996 року. Відповідно до неї таким дітям присвоюють статус біженців, які внаслідок суспільних негараздів у рідній країні були переміщені до іншої держави. Фактично це означає, що джерелом загрози для них нібито є Україна. Але насправді українські діти виїхали та продовжують виїжджати за кордон через збройну агресію РФ і багато з них мають на меті повернутися, щойно це дозволить безпекова ситуація.
Нагадаємо, українським школам у Польщі запропонували підписати угоди з Державним ліцеєм Міжнародна українська школа. Це потрібно для зарахування стажу учителям,.
Також з 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у Польщі, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний законопроєкт готує Міністерство освіти Польщі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.