"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
В Міністерстві реінтеграції вважають за необхідне подбати про зарахування педагогічного стажу вчителям, які працюють в українських навчальних закладах у Польщі
Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила, що Україна має подбати про зарахування педагогічного стажу українським вчителям, які працюють у Польщі. Йдеться про вчителів, які при виїзді за кордон були змушені звільнитися з українських шкіл. Про це повідомили 5 квітня у Міністерстві.
Під час наради щодо обговорення проблемних питань надання освітніх послуг, яка днями відбулася із представниками українських громадських та освітніх організацій у Польщі Ірина Верещук наголосила, що треба подбати про педагогічний стаж українських вчителів, які працюють в Польщі.
«Ми маємо підтримувати своїх громадян за кордоном. Тому я особисто допомагатиму у вирішенні цього питання. Схожий досвід ми вже маємо завдяки кейсу Української школи в Женеві», – зазначила Віцепрем’єрка.
Між Україною та Республікою Польща у вересні 2013 року було підписано Угоду про соціальне забезпечення. Згідно з нею час роботи на посадах педагогічних та науково-педагогічних працівників у Польщі після повернення таких працівників в Україну має бути зарахований при обчисленні стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.
Водночас Угодою не врахований стаж вчителів, які при виїзді за кордон були змушені звільнитися з українських шкіл, але продовжують навчати українських дітей у Польщі. Для них важливо, щоб після повернення в Україну їхній стаж був визнаний.
Для вирішення цього питання українським школам у Польщі було запропоновано підписати відповідні угоди з Державним ліцеєм «Міжнародна українська школа» (МУШ).
З 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у Польщі, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний законопроєкт готує Міністерство освіти Польщі і він вже на завершальному етапі.
За словами заступниці міністра освіти Йоанни Мухи, після міжурядових консультацій з українськими колегами, які відбулися у Варшаві 28 березня, стало відомо, що в Польщі 50-60 тисяч українських дітей не охоплені польською системою освіти.
Попередньо відомо, що для українських дітей у польських школах запровадять спеціальні уроки української мови. Для цього працевлаштують вчителів із України, для них запропонують спрощену процедуру нострифікації дипломів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.