Оренда житла у Німеччині: що варто знати про договір, аби не зробити помилок

Übergabeprotokoll - це документ, який фіксує стан орендованого житла на початку та в кінці терміну оренди і його треба заповнити без помилок

Німеччина, біженці
При оренді житла в Німеччині необхідно враховувати безліч нюансів

На законодавчому рівні в Німеччині більш захищені права орендарів.  Всі угоди між орендодавцем і орендарем прописані в Übergabeprotokoll. Що це за документ і як правильно його заповнити пише Visitworld.

Що таке Übergabeprotokoll?

Übergabeprotokoll слугує угодою між орендарем та орендодавцем, в якій детально описується стан майна, наявні пошкодження та стан комунальних послуг, наприклад, показання лічильників.

«Зверніть увагу на всі наявні пошкодження та ретельно задокументуйте їх у протоколі, який підпишете і ви, і ваш орендодавець», - рекомендують експерти.

Яку інформацію має містити Übergabeprotokoll

  • Дата і час передачі житла;
  • Імена та підписи орендаря та орендодавця;
  • Детальний опис стану майна, включаючи фотографії, якщо це можливо;
  • Перелік усіх наявних пошкоджень або дефектів;
  • Показання лічильників комунальних послуг, таких як електрика, вода і газ;
  • Запис про передані ключі, включаючи кількість ключів і будь-які коди доступу;
  • Будь-які домовленості щодо необхідних ремонтів чи реконструкцій, включно з термінами їхнього завершення.

У документі може бути вказано навіть інформація про години, в які не можна шуміти.

Вартість оренди житла в Німеччині

Ціни на нерухомість будуть відрізнятися від міста, району та площі квартири. Середня вартість на оренду однокімнатної квартири у великому місті:

  • 854 євро – в центральній частині міста
  • 627 євро – за межами міста
  • 450 євро – комунальні квартири

В деяких випадках ціни можуть бути суттєво вищі шляхом площі квартири, якості ремонту чи наявності меблів. Також ціна залежатиме від того, хто пропонує квартиру: власник чи агент з нерухомості.

Обов’язковим є внесення застави у розмірі 2-3 місячних платежів. Цей депозит може бути використаний для будь-яких завданих збитків, або повернеться при виїзді з квартири.

Крім цього, орендар також має сплачувати комунальні платежі за воду, опалення, вивезення сміття тощо, а також податок на телебачення. В середньому  місячна плата за комунальні платежі становить 246 євро.

"Отже, при оренді житла в Німеччині необхідно враховувати безліч нюансів. Важливо дотримуватися місцевих правил та знати свої права та обов'язки. Завжди перевіряйте умови оренди, будьте готові до оплати депозиту та пам'ятайте про необхідність правового супроводу при підписанні угоди", - зауважують експерти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube