В Норвегії згідно з ухваленими змінами розмір грошової підтримки українських біженців буде зменшено до певного рівня
Уряд Норвегії вживає заходів для скорочення допомоги, яку надають українським біженцям. Це робиться з метою зменшення привабливості країни для тимчасового захисту. Про це 8 квітня пише visitukraine.today, посилаючись на офіційну сторінку уряду Норвегії.
В Норвегії відповідні зміни пропонується продовжити до 1 липня 2026 року.
Згідно з повідомленням, норвезький уряд планує звернутися до парламенту з проханням ухвалити рішення щодо припинення допомоги на дітей під час першого року проживання в країні.
Міністр праці та соціальної політики Тоньє Бренна прокоментувала цей крок, стверджуючи, що очікується, що новоприбульці швидко знайдуть роботу та зможуть самостійно утримувати себе.
«Ці зміни є частиною стратегії влади, спрямованої на зменшення потоку українських біженців до Норвегії та узгодження її допомоги з політикою інших скандинавських країн», - пояснюють в уряді країни.
Також наголошується, що з початку нового року кількість українських мігрантів, які в'їжджають до Норвегії, значно зменшилася - на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Додатково уряд пропонує внести зміни до законодавства, щоб допомогти українським біженцям швидше влаштуватися на роботу водіями автобусів.
Крім того, цієї весни норвезька влада мала ще кілька пропозицій для обговорення. Серед них було запропоновано скоротити виплати під час ознайомчої програми для пар без дітей приблизно на 6 000 норвезьких крон на місяць. Також розглядалася можливість зробити надбавку за програмою форми навчання пропорційною кількості годин в програмі ознайомлення.
Серед уже внесених змін для українських біженців налічується кілька ключових пунктів:
Як відомо, зміни у програмах допомоги українським біженцям активно обговорюються у багатьох європейських країнах. Ці заходи відображають загальну тенденцію до перегляду політики й програм соціальної підтримки для мігрантів у різних країнах Європи.
Ірландський уряд також вирішив запровадити обмеження. Цьогоріч країна скоротить строк перебування у тимчасовому житлі до 90 днів, а також знизить обсяг виплат для українців (замість 220 євро біженці будуть отримувати 38,80 євро на тиждень).
Нідерланди, за інформацією уряду країни, вже використали 97% своїх можливостей для біженців, тому країна планує суттєво скоротити виплати протягом 2024 року.
Швейцарія теж мотивує українців повертатися додому. Українцям за виїзд обіцяють грошову винагороду – від 1000 до 4000 швейцарських франків (1050 – 4200 євро) на особу залежно від того, коли людина вирішить повернутися в Україну. Для виїзду біженцям даватимуть шість місяців підготовки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.