Що потрібно українським біженцям для відкриття банківського рахунку у Фінляндії, для кого процедуру спростили
У Фінляндії чимало українських біженців стикнулися з необхідністю відкрити банківський рахунок. Проте ця процедура для іноземців має певні особливості. Водночас для деяких українців є можливість спрощеної процедури.
Як передає FinUa.org, особи, які отримали у Фінляндії тимчасовий захист (дозвіл на проживання B), банк Osuuspankki спростив процедуру відкриття рахунку. До 4 березня 2025 року фінансова установа не буде вимагати посвідки на проживання. Це пов'язано з тим, що ці дані надходять автоматично від імміграційної служби Фінляндії.
Для відкриття рахунку в багатьох банках потрібно мати henkilökortti (ідентифікаційна карта для іноземців у Фінляндії, яка є аналогом паспорта). Водночас у випадку отримання тимчасового захисту або реєстрації в муніципалітеті не можна отримати такий документ автоматично. У такому разі потрібно звертатися до поліції. Вартість оформлення картки становитиме 50 євро.
Після отримання картки потрібно звернутися до соціальних працівників центру прийому біженців, де особа приписана. Фахівці проведуть консультацію та порадять, до якого банку краще звернутися в тому чи іншому районі, а також нададуть актуальну інформацію про умови відкриття рахунку.
Процес оформлення рахунку може відрізнятися залежно від фінансової установи. Наприклад, в деяких банках можна оформити рахунок онлайн, а в інших - лише під час особистого візиту до відділення. Під час подання заявки потрібно мати при собі оригінали всіх необхідних документів. При цьому важливо враховувати, що деякі банки можуть стягувати комісію за відкриття та обслуговування рахунку. Тому експерти радять заздалегідь уточнювати умови обслуговування.
Українські біженці, які отримали доходи за кордоном, повинні до 1 травня 2024 року подати декларації про доходи у Державну податкову службу України. Метою є посилення контролю за сплатою податків. Відомо, що мід Україною та 110 іноземними податковими буде відбуватися обмін інформацією.
Задекларувати свої доходи, зокрема отриману за кордоном соціальну допомогу, зобов’язані навіть біженці пенсійного віку. Соцдопомога не підлягає оподаткуванню, але неподача декларації може призвести до штрафу в розмірі 340 гривень. Водночас відомо, що не будуть оподатковуватися в Україні кошти у закордонних банках українців, які не перевищують 250 тисяч доларів. Проте більша сума вже стане приводом для отримання "листів щастя" від податкової служби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.