Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Головна позиція Європи - Росія має будь-яким способом заплатити за війну проти України
У Європейському Союзі розглядають можливість конфіскації приватних активів росіян на користь України. В межах санкцій на території ЄС зараз заморожені кошти понад 2 тисяч приватних осіб та організацій. Всіх їх підозрюють у зв'язку з кремлівським режимом.
Про це повідомив офіційний представник Євросоюзу Петер Стано під час брифінгу, передає ZN.UA в Telegram. Втім, конкретних механізмів чиновник не назвав.
За словами Стано, позиція Європи полягає в тому, що РФ має заплатити за ті збитки, що вона завдала Україні. Наразі ЄС вивчає питання та можливі варіанти конфіскації приватних коштів. Втім, ця пропозиція буде розповсюджуватися на окремі держави, а не на весь ЄС загалом.
"Переважно ці кошти належать російським і білоруським олігархам, їхнім компаніям, які ми вважаємо пов'язаними з режимом Путіна", — уточнив Стано.
При цьому єврочиновник не озвучив механізми та умови для такої конфіскації. Загалом же позиція ЄС сьогодні - не забирати назавжди російські гроші, однак користуватися відсотками прибутку, який "набігає" за той час, поки кошти перебувають в замороженому стані.
Нагадаємо, в ЄС вже декілька років точаться дискусії стосовно питання заморожених російських грошей. На європейській території ця сума складає близько 260 мільярдів євро. Наразі відомо, що саме Естонія хоче стати першою державою, яка витратить ці гроші на підтримку України.
Зазначається, що за закон, який дозволяє використовувати заморожені активи російських фізичних осіб для компенсації збитків, завданих Україні війною, проголосували 65 депутатів Рійгікогу (парламент Естонії). Проти були тільки троє.
Раніше "Інформатор" писав, що в ЄС погодили використання заморожених російських активів для допомоги ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.