Путін дозволив конфісковувати активи США у Росії

Володимир Путін дозволив через суд вилучати майно США чи американців у Росії, щоб "компенсувати збитки"

Путін
Путін відповів США на заморожування активів РФ

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, який дозволяє націоналізацію американських активів у РФ для "компенсації збитків". Наголошується, що це - відповідь на заморожування активів РФ у США. Знаходити активи, що належать американцям, буде спеціальна комісія.

Указ №442 "Про спеціальний порядок компенсації збитків, заподіяних Російській Федерації та ЦБ РФ у зв'язку з недружніми діями США" від 23 травня опублікований на офіційному кремлівському порталі. Документ передбачає можливість "компенсації збитків" через суд за рахунок майна США чи американців у Росії, включаючи цінні папери, частки в капіталі юридичних осіб РФ та майнові права.

Указ встановлює, що "правовласник із РФ може позиватися згідно з російськими законами задля встановлення незаконного вилучення майна із боку США". Після судового процесу конфіскацією майна США чи американців займатиметься Урядова комісія з контролю за здійсненням іноземних інвестицій у РФ.

Комісія визначить, яке майно може бути використане для виплати так званих "завданих збитків". В указі зазначається, що "для відшкодування збитків" можуть бути використані:

  • рухоме та нерухоме майно США або американських осіб у РФ;
  • цінні папери, що належать США або їхнім особам, частки у статутних капіталах російських юридичних осіб;
  • майнові права, що належать США чи їхнім особам.

Згідно з документом Путіна, уряд Росії упродовж чотирьох місяців має внести до російського законодавства зміни, спрямовані на реалізацію указу. Указ набирає чинності від сьогодні, 23 травня 2024 року.

Путін дозволив конфісковувати активи США у Росії - указ 1

Путін дозволив конфісковувати активи США у Росії - указ 2

Указ Путіна
Указ Путіна

Заморожені активи Росії

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країнам Заходу вдалося заблокувати понад 300 мільярдів доларів російських активів. Більшість з них знаходяться в країнах Європейського Союзу, але приблизно 5 мільярдів доларів - в США.

Проте, наразі конфіскація цих коштів залишається проблемою через побоювання партнерами юридичних та репутаційних наслідків. Були запропоновані різні варіанти, як Україні отримати ці кошти. Нещодавно Сполучені Штати повідомили, що ведуть переговори з партнерами, оскільки хочуть зібрати групу союзників, разом з якими нададуть Україні додаткову допомогу в розмірі 50 млрд доларів. Суть ідеї в тому, що відшкодовуватися ці витрати будуть за рахунок заморожених активів Росії. Точніше, прибутками з цих активів.

А в ЄС погодили використання доходів від активів РФ для допомоги ЗСУ. Так, Європа досягла домовленості використовувати 90% доходів, отриманих від заморожених західними країнами російських активів, на придбання зброї для України. При цьому закуповувати зброю можна де завгодно. З метою оперативного надання допомоги Україні у домовленості немає зобов'язань на купівлю тільки у європейських виробників.

У вівторок, 21 травня, Рада ЄС остаточно схвалила цю ідею. При цьому, залишкова частка - 10% - піде на відновлення та реконструкцію держави через наслідки російської агресії. Україна отримає від ЄС 3 млрд євро прибутку з російських активів вже до липня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube