На Заході почали обговорювати можливість повернути РФ всі її активи в обмін на території України

Країни G7 шукають альтернативні способи отримання коштів із заморожених активів РФ

прапор РФ і долари, прапори Великої сімки
Обговорюється варіант, за якого РФ поверне свої активи за кордоном в обмін на окуповані території України

Країни G7 припинили розглядати питання конфіскації російських активів. Була запропонована альтернативна ідея — використати резерви Росії як заставу для залучення кредиту Україні. Проте від цієї ідеї також відмовилися, побоюючись судових претензій. Водночас ведуться обговорення можливого варіанта, за якого Росія поверне свої активи за кордоном в обмін на повернення Україні окупованих територій.

Про це повідомляє Financial Times. За даними видання, європейські країни бажають утриматися від усього, що може забігати за межі, оскільки бояться відплати як від Росії, так і від інших країн по всьому світу.

США пропонують виділити одразу 50 мільярдів як кредит чи облігації, забезпечені майбутніми прибутками від заморожених активів. Цю ідею планують обговорити на саміті лідерів G7 у червні.

Згідно з планом Білого дому, прибутки від заморожених активів Росії будуть перенесені якнайшвидше з метою передачі Україні десятків мільярдів доларів. Повідомляється, що розробляється варіант, який здається найбільш імовірним для найбільшого впливу за найкоротший період часу.

Проте для Європи, пише FT, цей план має свої проблеми, зокрема, якщо війна завершиться найближчим часом. Борг, отриманий проти очікуваних десятиліть прибутків, повинен бути забезпечений державними гарантіями або самими російськими активами — те, що може бути "складним і дорогим", каже один чиновник ЄС.

"Якщо колись відбудуться мирні переговори й Україна вирішить взяти участь, може виникнути ситуація, коли Росія вимагатиме назад свої заморожені активи, а в обмін на це погодиться піти Україні на територіальні поступки", – заявив один німецький чиновник.

Видання припускає, що ситуація в Україні може стати тим питанням, "яке нарешті зрушить з мертвої точки питання про заморожені активи".

Заморожені активи РФ

Після 24 лютого 2022 року західні держави заморозили активи Центрального банку РФ, які перебували в їхніх країнах. Сумарно це становить приблизно 280 мільярдів доларів активів Росії. Понад дві третини заморожених активів знаходяться в Європейському союзі, де вони приносять близько 3,6 мільярда доларів чистого прибутку на рік.

Наразі у ЄС все ще розв'язується питання щодо передачі цих коштів Україні. Зокрема, Бельгія запропонувала країнам G7 несподіваний механізм використання російських активів на користь України. Згідно з цією пропозицією, росіян можна змусити взяти на себе боргові зобов'язання України перед союзниками. Цей підхід має на меті обійти деякі юридичні тонкощі західного законодавства та зменшити претензії РФ щодо заморожених активів. Адміністрація президента США Джо Байдена вже підтримала закон, який дозволить конфіскувати активи РФ. Йдеться про понад 300 млрд доларів.

Нагадаємо, раніше Кулеба розповів, на що вистачить заморожених активів Росії під час відбудови України. Також повідомлялося, що Німеччина може вперше конфіскувати російські активи на 720 млн євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube