“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Основним завданням платформи буде інформування педагогів та батьків про зміни в системі шкільного харчування
В Україні з'явиться сайт з реформування системи шкільного харчування. Він буде містити всю ключову інформацію, навчальні матеріали, підказки про реформу.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр Офісу Президента .
Базову версію порталу планують запустити вже цього літа. На сайті будуть розділи з рекомендованим меню для шкіл і технологічними картами приготування страв, окремий розділ про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами. Передбачено й відеоінструкції на різні теми:
Онлайн-платформа допоможе зібрати корисну інформацію про здорове харчування, значенню різноманітного раціону та ризиків, викликаних нездоровим харчуванням і ожирінням.
«ЮНІСЕФ спільно з IТ-компанією SoftServe підтримує створення такого важливого ресурсу, він буде сприяти розвитку здорових харчових звичок у дітей та батьків», - заявила глава офісу ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.
Для довідки: у 2019 році було розпочато реформування системи шкільного харчування. 2020 рік був присвячений зміні законодавчих норм і порядків. Були затверджені оновлений санітарний регламент і нові гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих в школах, розроблені методичні рекомендації щодо здійснення закупівель та методичні вказівки для використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Минулого року вперше закупили обладнання харчоблоків у 1 908 школах.
Нагадаємо, в Україні дитяче харчування планують перевести на європейські стандарти. Крім того, харчування для дітей загиблих військовослужбовців стало безкоштовним.
Також Інформатор писав, як змінюється шкільне харчування в Україні.