В Україні можуть створити групи для пошуку зниклих безвісти за особливих обставин під час війни

Законопроєкт має бути розглянутий Верховною Радою

Зниклі безвісти
В Україні можуть створити групи для пошуку зниклих безвісти під час війни

18 березня 2024 року Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу, спрямовану на покращення пошуку людей, зниклих безвісти за особливих обставин під час війни. Для пошуку пропонують створити спеціальні групи.

Про створення спецгруп для пошуку зниклих повідомив народний депутат від партії Європейська Солідарність, член Комітету ВРУ з питань бюджету Олексій Гончаренко. За його словами, законопроєкт має на меті вдосконалити координацію та результативність пошукових заходів. Він пропонує наступні кроки:

1. На період воєнного стану та протягом одного року після його завершення або скасування:

  • Генеральний штаб Збройних Сил України отримує повноваження формувати пошукові групи за погодженням з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими щодо персонального складу цих груп.

2. Визначити чіткий порядок проведення пошукових робіт.

3. Надати Координаційному штабу право на:

  • Організацію та проведення переговорів з гуманітарними місіями, громадськими об'єднаннями та фізичними особами, які ведуть діяльність та/або знаходяться на тимчасово окупованих територіях, з метою розшуку осіб, зниклих безвісти за незвичайних обставин.

Законопроєкт буде передано на розгляд Верховній Раді для подальшого прийняття. 

Скільки людей в Україні вважаються зникними безвісти?

В Україні з початку війни зникли безвісти 30 тисяч цивільних. Серед них можуть бути і живі люди, які були розділені зі своїми сім'ями. Це можуть бути люди, які перебувають в ув'язненні без права на спілкування, люди, які загинули під час бойових дій, але тіла яких не ідентифіковані, і сім'ї не знають, де вони перебувають. Це можуть бути діти, які були незаконно депортовані росією.

Для пошуку людей, зниклих безвісти під час війни в Україні, використовують штучний інтелект. Як повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінец, ШІ допомагає розпізнавати обличчя, що робить його цінним інструментом для пошуку зниклих людей.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи є втрата літака-командного пункту зс рф "Іл-22" та літака-"радару" А-50 непоправною втратою для супротивника, розмірковує авіаційний експерт Костянтин Криволап.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube