Закон про мобілізацію: профільний комітет відхилив правку про звільнення від призову тих, хто був в полоні - нардеп

Читать на русском

Комітет з нацбезпеки відхилив правку під номером 1856 щодо звільнення від мобілізації осіб, які перебували у полоні

Читать на русском
Законопроєкт про мобілізацію
Відхилену правку знову ставитимуть в залі ВР

Комітет з нацбезпеки відхилив правку під номером 1856 щодо звільнення від мобілізації осіб, які перебували у полоні

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив в законопроєкті №10449 правку щодо звільнення від мобілізації осіб, що перебували в полоні. Причина цього рішення наразі невідома. Цю норму знову ставитимуть в залі ВР.

Про це повідомила нардепка від фракції "Слуга народу" Ольга Василевська. У своєму телеграм-каналі вона написала, що її правку під номером 1856 щодо звільнення від мобілізації осіб, що перебували в полоні, відхилили. Тому вона буде ставити її в залі ВР під час засідання 11 березня.

Василевська також розповіла, яке рішення Комітет з нацбезпеки прийняв щодо інших правок. Зокрема, щодо звільнення від мобілізації для здобувачів освіти.

"Прописали так: призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури", - написала нардепка.

Щодо догляду за інвалідами, то від призову звільнили не всіх. Цим правом можуть скористатися тільки родичі 1-2 ступеня споріднення.

"Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані члени сім’ї першого ступеню споріднення (не більше одного) особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею, а також члени сім’ї другого ступеню споріднення (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеню споріднення чи їх фізичної неспроможності, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я)", - цитує Василевська рішення Комітету з нацбезпеки.

Законопроєкт про мобілізацію

10 березня нардеп Ярослав Железняк повідомив, що законопроєкт про мобілізацію запрацює приблизно в травні. Наразі документ прийняли у першому читанні, тепер парламент розглядає правки. За словами Железняка, Верховна Рада врахувала 1976 правок. Це 45% від усього, що було подано.

Очікується, що за закон проголосують у другому читанні й опублікують на початку квітня. Набере чинності він уже в травні.

Через велику кількість правок наразі невідомо, яким буде остаточний текст закону. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чимало було повідомлень про падіння п'яти російських літаків СУ-34 протягом останнього місяця. Також надійшли новини про катастрофу двох СУ-35 і на завершення ми отримали інформацію про падіння літака А-50. Ми вирішили обговорити цю тему з авіаційним експертом, Анатолієм Храпчинським, щоб дізнатися, з чим це може бути пов'язано. Як вважає наш експерт, що призвело до такого різкого і частого зростання авіаційних "інцидентів" у російській авіації? Приєднуйтеся - буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.