В Україні ідентифіковано тіла 2800 загиблих воїнів: вп'ятеро більше вважають зниклими безвісти

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець ділиться подробицями боротьби за кожного загиблого героя: історії ідентифікації захисників України

Ідентифікували 2800 загиблих воїнів
В Україні триває ідентифікація загиблих воїнів: які є виклики, успіхи та невирішені питання

В Україні встановлено особи 2800 загиблих захисників за фрагментами їх тіл. Але родини солдатів висловлюють занепокоєння через довгий процес ідентифікації тіл загиблих захисників. Процедура пошуку близьких для організації похорону продовжується так само як і шляхи пришвидшити пошуки безвісти зниклих і встановити їх особистості. 

Про це повідомляє уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець з посиланням на дані, надані міністром охорони здоров'я Віктором Ляшком. Лубінець згадав про зустріч 29 лютого з родичами загиблих військовослужбовців.

За словами уповноваженого з прав людини, робота з встановлення контактів з сім'ями загиблих військових активно ведеться. Також продовжують процедуру пошуку близьких для організації похорону. Лубінець наголосив, що, згідно з відомостями від офіційних органів, сім'ї мають труднощі з виявленням тіл своїх рідних, оскільки деякі з них ще не були повернуті Україні. Водночас триває репатріація тіл загиблих, про що регулярно повідомляється.

"Щодо цієї проблеми я ще у 2022 році звертався до МОЗ та висловив пропозиції, які стосувалися збільшення кількості бюро, медичного персоналу, рефрижераторів та іншого обладнання. Цю ж тему обговорювали на початку 2024 року у Координаційному штабі", - розповів він про наразі невирішені проблеми, які б могли пришвидшити процес ідентифікації тіл загиблих військових. 

Під час зустрічі з членами сімей військовослужбовців було обговорено численні аспекти, включно з часом, необхідним для ідентифікації тіл, процесом повідомлення про це родинам. Розповідалося про роботу ДНК-бази, взаємодією зі слідчими, діяльністю експертів та процедурами ідентифікації.

Скільки в Україні безвісти зниклих і куди звертатися для пошуків

Нагадаємо, що станом на вересень 2023 року, у зв'язку з особливими обставинами, 15 000 українських військовослужбовців та 11 000 цивільних осіб було визначено як зниклих безвісти. 25 лютого 2024 року, президент Зеленський вперше оголосив про втрати серед українських військових: кількість загиблих досягла 31 000. Він утримався від того, щоб назвати дані про поранених та зниклих без вісті українських бійців.

Проте і кількості у 31 тисячу загиблих військових не всі українці повірили на сто відсотків. Поширеним є погляд, що втрати набагато більші. 

В Україні з травня 2023 року діє Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб, куди потрапляють всі дані про військовослужбовців, які розшукуються. Звертатися можна до Територіального центру комплектування або військової частини. Крім того, можна подати заяву до Національної поліції України або зателефонувати на гарячу лінію (0894) 200-18-67 або 0 800 212 151).

Є також інші органи, які займаються розшуком, такі як Головне управління розвідки Міноборони України (0 800 300 529 (безкоштовно всередині країни), +38 (044) 390 43 90 (з-за кордону за тарифами оператора) і Міністерство оборони. Якщо є підозра на полонення або загибель, слід звернутися до Служби безпеки України.

Після поліції зателефонуйте на гарячу лінію уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та подайте туди також заявку на розшук. Номер гарячої лінії – 0 800 103 333. Також МВС запустив телеграм-канал Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube