Ініціатива пропонує замінити покарання з обмеження волі на штрафи до 5100 грн
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11073, який передбачає декриміналізацію незаконного зберігання та виробництва зброї. Наразі за такі правопорушення передбачаються покарання у вигляді обмеження волі на 3-7 років. Водночас нардепи пропонують замінити це адміністративним покаранням - штрафами.
Одна з авторок законопроєкту Олександра Устінова ("Голос") пояснила, що проєкт закону покликаний унормувати реалізацію права громадян на самозахист. Крім цього вона наголосила, що ця ініціатива дозволить декриміналізувати діяльність українців, які самостійно збирають FPV-дрони для потреб Сил оборони. Проєкт закону був внесений до парламенту у вівторок, 12 березня.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, його метою, зокрема, є "стимулювання зброярського підприємництва та налагодження українського виробництв зброї та озброєння". Парламентарі пропонують прибрати з Кримінального кодексу статті 263 і 263-1, які передбачають за безліцензійне зберігання і виготовлення зброї покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 3-7 років.
Так, за придбання, носіння, зберігання, передача іншим особам або продаж вогнепальної, холодної, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, вибухових пристроїв та речовин без відповідного дозвільного документа, виданого уповноваженим державним органом нардепи пропонують встановити штрафи:
Нардепка Устінова, яка є ініціаторкою законопроєкту, у своєму Facebook розповіла, що за чинним законодавством, якщо громадянин без дозволу виробляє вдома FPV-дрон для ЗСУ, він вважається злочинцем. А якщо це відбувається у колі друзів - то це вважається правопорушенням, вчиненим у складі організованого злочинного угрупування.
"Дико? Дико. Щоб це виправити, я разом з колегами зареєструвала у ВРУ законопроєкт про декриміналізацію володіння та виготовлення зброї без ліцензії. Переконана, що нам вже давно потрібна така ініціатива, бо вважати на третьому році повномасштабної війни, що самозахист чи виготовлення дронів - це тяжкий злочин - ненормально. Наші люди повинні бути впевнені в можливості захистити себе та свої сім’ї, а також мати змогу допомагати ЗСУ без страху бути незаконно покараними", - написала Устінова.
Минулоріч голова МВС Ігор Клименко заявив, що легалізація зброї в Україні можлива в разі проведення навчань з безпечного поводження. Проте, сама зброя має зберігатися в окремих місцях. Окремо він додав, що зброя, що потрапила до громадян під час російського вторгнення, не є їхньою власністю. Її радять зареєструвати, зберігати до кінця війни, а після цього здати правоохоронним органам.
Нагадаємо, з 23 червня в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї. Він автоматизує облік, а також покращує процедуру отримання дозволів на володіння нею. Також він допоможе громадянам просто отримувати інформацію про зареєстровану зброю та наявні дозволи.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
На зв'язку з нами Андрій Новак, голова Комітету економістів України. Ми розглянемо питання платного бронювання від мобілізації: чи не призведе це до розколу в суспільстві, чи не збільшить інфляцію, та загалом, про яку суму йде мова. Дізнайтеся про це у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.