Не 31 тисяча: у Раді назвали нову кількість втрат ЗСУ, включаючи зниклих безвісти

Читать на русском

Якщо враховувати кількість воїнів, які пропали безвісти за два роки війни, то втрати сягають близько 40 тисяч людей

Читать на русском
Могили бійців ЗСУ, похорон
Через два роки війни українцям повідомили, що на полі бою полягла 31 тисяча бійців, але це число викликало у багатьох сумніви

Якщо враховувати кількість воїнів, які пропали безвісти за два роки війни, то втрати сягають близько 40 тисяч людей

У Верховній Раді України озвучили нову версію військових втрат, яка дещо відрізняється від того числа, що озвучив президент Володимир Зеленський. У комітеті  з питань нацбезпеки до убитих росіянами українських бійців додали тих, хто пропав безвісти. Відтак число збільшилось з 31 тисячі людей до 40. 

Такі дані озвучив народний депутат і військовий, ветеран АТО Юрій Костенко, який є секретарем цього комітету. Він пояснив, що на засіданні називали число тих, чия доля невідома. Але президент його не врахував, а назвав лише кількість загиблих. 

 "Я був на комітеті, я не бачив, щоб Генштаб говорив, що у нас є до 50 тисяч . Десь вони говорили про 7-8 тисяч зниклих безвісти, тому це десь цифра до 40 тисяч ", - сказав він. 

Костенко додав, що схвалює рішення Зеленського озвучити число втрат, хоча зазвичай до кінця війни держави так не роблять. На думку нардепа, люди мають розуміти, якою ціною дається можливість жити в Україні й боротись за перемогу. Статистику від Зеленського Костенко вважає загалом коректною. 

Чому українці засумнівались у версії Зеленського

Офіційні втрати України на фронті влада не розкривала цілих два роки. Лише 25 лютого 2024 року президент вперше їх озвучив. Він заявив під час пресконференції на форумі “Україна. Рік 2024”, що  час великої війни загинули 31 тисяча українських військових. Водночас президент сказав, що росіян загинуло на фронті близько 180 тисяч.

Це викликало полеміку в українському суспільстві. Адже за останніми даними Генштабу ЗСУ, рф втратила 409 820 особового складу. І люди почали сумніватись: якщо президент настільки неточно оперує числом втрат противнику, то чи не може він маніпулювати із втратами власних бійців, щоб не сіяти паніку? А що, як ці втрати у рази більші?  Ті, хто недовірливо поставився до інформації, не врахував одного моменту: у зведенні Генштабу ЗСУ йдеться не лише про загиблих, але й про поранених росіян, які стали небоєздатними - ці втрати ще називають санітарними. 

Попри те, військові експерти кажуть, що привід для сумніву у людей є. Втрати - чутлива тема, а західні ЗМІ та військові аналітики вказують на більші число. Більшість сходиться на тому, що вказане президентом число може дійсно відображати певну статистику, проте все ж таки - неповну. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

 

Сьогодні наш гість - Михайло Орєшніков, колишній громадянин Росії, розповість нам про те, як ефективно спілкуватися з росіянами, враховуючи їхнє специфічне сприйняття. Мова йде про так звану «мову вибухів», яка має свої особливості в контексті російського суспільства. Також Михайло розкриє деталі асамблеї відродження, де різні національності об'єднуються для захисту своїх прав у межах Росії. Приєднуйтеся до перегляду - обіцяє бути цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.