Українські спеціалісти вже працюють над використанням штучного інтелекту в інших сферах
В Україні штучний інтелект використовують для пошуку зниклих безвісти українців під час війни. Але це не єдина сфера, де використовують ШІ, він допомагає у розв'язанні важливих питань. Наразі наша держава вже формує нові напрямки використання технологій.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. Під час заходу EquAllity Hackaton він зазначив, як саме використовують ШІ.
За словами омбудсмена, штучний інтелект розпізнає обличчя та саме цим допомагає у пошуку зниклих безвісти громадян України під час війни. Також він наголосив, що це не єдина сфера його використання.
"Водночас використання штучного інтелекту поширене й в інших сферах. Щодо дотримання прав людини: Офіс Омбудсмана долучається до різноманітних засідань, обговорень та досліджень проєктів з використання штучного інтелекту", - йдеться у повідомленні.
Наразі Україна також працює над використанням штучного інтелекту в інших сферах:
"Варто не забувати, що мета штучного інтелекту - це передусім сприяння розвитку людини, суспільства, держави. І врахування інтересів, прав і свобод людини має бути найважливішим у цій сфері", - наголосив Лубінець.
Відомо, що це не перше використання штучного інтелекту у війні. Нещодавно українська компанія devDroid розробила дрони зі штучним інтелектом. Бойовий модуль яких розміщується в окопі для маскування і захисту. Штучний інтелект розпізнає рухи та живу силу, після чого підіймає зброю з окопу та дає сигнал оператору про захоплення цілі, щоб той міг відкрити вогонь.
Крім цього, в НАТО розробляють новітні технології, які зможуть виявляти підозрілу активність біля критично важливої для блоку підводної інфраструктури. Для цього використовують системи штучного інтелекту та сучасні підводні дрони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.