Усі дорослі погладшають у 2025 році на один кілограм, але є вихід

Повернути собі сталу вагу можна за допомогою 7 простих практичних кроків

Здоров'я, їжа, дієта, харчування, продукти, корисні поради, зайва вага, схуднення, раціон
Багато хто з нас не помічає зайвої ваги до п'ятдесяти років.

Можливо, ви вже заміряли власну талію за тиждень після настання Нового року і помітили зайві пару сантиметрів. Після свят з їхніми нескінченними застіллями таке трапляється. Крім того, дорослі, як правило, поступово набирають вагу з віком і зазвичай у середньому від 0,5 до 1 кілограма щороку. А це 5 кілограмів за десятиліття.

Чому ми гладшаємо 

Повільний, але стабільний характер набирання ваги є причиною того, чому багато хто з нас не помічає зайву вагу до п’ятдесяти років. Це трапляється з кількох причин – через зниження рівня активності. Дорослі більше сидять і менше бігають, танцюють тощо. Крім того, дорослі зазвичай краще харчуються, ніж, скажімо, студенти. Дорослі гірше висипаються, що порушує обмін речовин, а це зрештою також призводить до набору ваги. 

Фінансовий стрес, стрес у стосунках і на роботі збільшує вироблення нашим організмом кортизолу, викликаючи тягу до їжі і, як наслідок, накопиченню жиру. Дорослі далеко не завжди відвідують спортзал. М’язова маса допомагає визначити швидкість метаболізму, тому, коли наша м’язова маса зменшується, наше тіло починає спалювати менше калорій у спокої.

Ми також маємо тенденцію набирати невелику кількість ваги під час святкових періодів з їхніми калорійною їжею та напоями, про що вже йшлося вище. Проте повернути собі сталу вагу можна за допомогою 7 простих практичних кроків.

Як повернутись до своєї ваги 

Уявіть, що кожен із нас має заздалегідь визначену вагу або задане значення. Наше тіло працює, щоб підтримувати вагу на цьому рівні, регулюючи те, скільки ми їмо, як накопичуємо жир і витрачаємо енергію. Коли ми набираємо вагу, наше задане значення повертається до нової, вищої ваги. Наше тіло пристосовується, щоб захистити цю нову вагу, тому скинути набрану вже дуже складно.

Але знизити цю контрольну точку можна, якщо ви втрачаєте вагу поступово та з інтервалом. Зокрема, втрата ваги невеликими контрольованими порціями, які ви можете підтримувати – періоди втрати ваги, за якими слідують періоди підтримки ваги і так далі, доки ви не досягнете цільової ваги.

Як запобігти "ковзанню" ваги

Їжте чим далі, тим менше

Прагніть споживати більшу частину їжі на початку дня та зменшуйте розміри порцій, щоб вечеря була найменшою. Вранці ми спалюємо калорії від їжі в 2,5 рази ефективніше, ніж увечері. Тому акцент на сніданку над вечерею дуже корисний для контролю ваги. А низькокалорійний або невеликий сніданок призводить до посилення почуття голоду, зокрема апетиту до солодкого, протягом дня.

Їжте з перервами

Це дасть вашому мозку час розпізнати та адаптуватися до сигналів вашого шлунка, які повідомляють вам, що ви ситі.

З'їжте "веселку"

Спершу наповніть тарілку овочами та фруктами різних кольорів, щоб підтримувати дієту з високим вмістом клітковини, завдяки якій ви почуватиметеся ситими та задоволеними. Їжа також має бути збалансованою й має містити білок, вуглеводи і здорові жири. Наприклад, яйця на цільнозернових тостах з авокадо.

Замініть цукерки – цукатами 

Перенавчіть свій мозок покладатися на ласощі природи – свіжі овочі, фрукти, мед, горіхи та насіння. У своєму природному стані ці продукти викликають у мозку таку саму реакцію задоволення, як ультраоброблена їжа й фастфуд, допомагаючи уникнути зайвих калорій, цукру, солі і нездорових жирів.

Обирайте рух

Шукайте способи включити випадкову діяльність у свою повсякденну рутину, наприклад, підйом сходами замість ліфта. Тільки не забудьте включити різноманітність, оскільки виконання одних і тих же занять щодня часто призводить до нудьги та уникнення.

Надайте пріоритет сну

Поставте собі за мету отримувати мінімум сім годин безперервного сну щоночі, і допоможіть собі досягти цього, уникаючи екранів за годину-дві перед сном.

Регулярно зважуйтесь

Вироблення звички щотижневого зважування – це гарантований спосіб уникнути накопичення кілограмів. Прагніть зважуватися щотижня в один і той же день, в той самий час і в тих самих умовах і використовуйте ваги найкращої якості, які ви можете собі дозволити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube