Умєров запрошує світові країни доєднуватися до IT-коаліції: що про неї відомо

Читать на русском

Ініціатива IT-коаліції вже накопичила достатньо внесків для перших закупівель за пріоритетними запитами України

Читать на русском
Міністр оборони Рустем Умєров, прапори Естонії і Люксембургу
Умєров закликає партнерів до участі в ІТ коаліції задля збільшення підтримки та прискорення технологічного прориву

Ініціатива IT-коаліції вже накопичила достатньо внесків для перших закупівель за пріоритетними запитами України

Міністр оборони України Рустем Умєров закликав партнерів країни до приєднання до рядів ІТ коаліції. Наразі вона налічує 11 держав, а лідерами в ній є Естонія і Люксембург. Загалом ініціатива накопичила достатньо внесків для перших закупівель за пріоритетними запитами.

Про це Міноборони повідомили у своєму телеграм-каналі у середу, 6 березня. Умєров наголосив, що ІТ коаліція представляє собою важливу та довгострокову ініціативу, і Україна щиро вдячна нашим партнерам за їхню підтримку.

"Запрошуємо всіх наших партнерів долучатися до ІТ коаліції, аби бути частиною технологічного прориву у цій боротьбі", - написав він.

Умєров також підкреслив, що Естонія та Люксембург продемонстрували справжнє лідерство та партнерство як країни-голови коаліції. При цьому "допомагаючи нам привертати нових учасників".

Що ж до самого об'єднання, то ІТ коаліція - це спеціальна група держав, що діє в рамках Контактної групи з оборони України ("формат Рамштайн") під керівництвом Естонії та Люксембургу. Головна мета коаліції - забезпечити підтримку Міністерству оборони України та Збройним силам України в сфері ІТ, зв'язку та кібербезпеки. За даними Міністерства оборони, до складу коаліції входять Нідерланди, Бельгія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург і Японія.

 Співробітництво з НАТО і переломний рік у війні

Міністр оборони України Рустем Умєров ухвалив план дій Міністерства оборони  із реалізації програми співробітництва з НАТО на 2024 рік. Ці заходи спрямовані на реалізацію адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО. Ухвалений план включає понад 50 конкретних заходів, спрямованих на досягнення 17 стратегічних цілей протягом поточного року.

Президент України Володимир Зеленський визначав 2024 рік як переломний період у війні, яка триває. Він наголошував, що саме від подій цього року залежатиме, який формат завершення конфлікту обере майбутнє. На форумі "Україна. Рік 2024", Зеленський заявив, що перший рік війни був особливо важким.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Головний театр бойових дій 2024 року перенесеться на Чорне море: чи вдасться Україні відстояти здатність експортувати сільгосппродукцію без "зернової угоди", з якої рф вийшла ще у липні 2023-го - розмірковує головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.